Supermasivní černá díra v centru naší galaxie – to bude váš cíl ve čtvrtek na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je čtvrtek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Supermasivní černá díra

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Tajemství Země a vesmíru a Zaostřeno na války. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Tajemství Země a vesmíru:

17.50 Černá díra: Monstrum Mléčné dráhy

Ve středu Mléčné dráhy číhá skutečné nebezpečí. Černá díra, která pohltí vše, co se k ní přiblíží. Jediným štěstím je, že zatím spí. Nezačala se však již probouzet? Americký dokument (2007)

19.00 Pět let na Marsu

Výzkumné robotické sondy Spirit a Opportunity přistály na Marsu v roce 2004. Jejich výzkumná cesta měla původně trvat pouze devadesát marsovských dní. Podívejte se, jak vypadalo prvních pět let… Americký dokument (2008)

Zaostřeno na války

20.00 Vojevůdci (4)

Ve Vlčím doupěti přežil Hitler pokus o atentát. Ten večer Hitler poznamenal, že se válka musí vyhrát, jinak bude Evropa poznamenaná bolševismem.

Od chvíle kdy bylo Rusko v roce 1941 donuceno k válce, Roosevelt instinktivně chápal, že on a Stalin se vynoří jako dva vůdci dvou velmocí, na kterých bude záviset dlouhodobý mír. Kulturně a politicky byli však naprosto rozdílní. Svůj vztah se Stalinem udržoval v podstatě jen telegraficky a přes spojky. V roce 1943 se s ním setkal osobně na konferenci v Teheránu. Roosevelt si naklonil Stalina tím, že si dobíral Churchilla za jeho „britskost“. Stalin se k Rooseveltovi choval vždy zdvořile, na rozdíl od toho, jak se někdy choval k Churchillovi.

 

21.05 SAS: Vrtulníky ve válce (3)

Byli mladí a prožívali své nejnebezpečnější životní dobrodružství. Byli totiž piloty vrtulníku a bojovali ve válkách. Veteráni z války ve Vietnamu, o Falklandy, Afghánistánu i Iráku vyprávějí své příběhy z bojů… Americký dokumentární seriál (2008)

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama