Superdokument o keporkacích. Ponořte se do oceánu večer se ZOOMem!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Keporkačí rodinka

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také pátky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Vše o fenoménu Vetřelci dávnověku čtěte v našem speciálu

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.50 Vetřelci dávnověku III (9)

Podle některých badatelů dokazují staré legendy, záznamy z kronik a další archeologické nálezy, že na naší planetě mnohokrát v minulosti přistáli mimozemšťané. Jsou tyto důkazy přesvědčivé? Byli mimozemšťané předobrazem bohů? Slavný americký kontroverzní dokumentární seriál (2010)

18.55 Po stopách zázraků (5)

"Bořiči zázraků“ Indre Viskontasová a Randall Sullivan podrobují kritickému zkoumání různé události, které na první pohled vypadají jako zázrak. Poznejte, co je skutečnou příčinou neuvěřitelných přežití, zjevení svatých či vzniku krvavých stigmat… Americký dokument (2011)


Úžasné oceány

20.00 Tajemství keporkaků

Do teplých vod Tichého oceánu kolem Havaje připlouvají každoročně tisíce keporkaků. Migrují sem na čtyři měsíce trasou dlouhou čtyři tisíce kilometrů ze severní části Tichého oceánu. O životě keporkaků se stále ví jen málo. Vědci, kteří sledují tyto třicetitunové krasavce právě poblíž Havaje, se to pokoušejí změnit. Zajímavá je na keporkacích především jejich inteligence. Mají pozoruhodné sociální chování a nelze vyloučit, že se dorozumívají jakýmsi vlastním jazykem. Opravdovou záhadou je ovšem jejich „zpěv“. Vyluzují jej pouze samci a má mnoho podob. Od cvrlikání až po dunivé basy... Prokazatelně však nejde o náhodné zvuky. Zpěv keporkaků má svá pravidla, kompozici. Pojďte s námi zkoumat tato tajemství a kochat se nádhernými záběry podmořského světa.

21.00 Lovci žraloků (2)

Tým vědců a rybářů pokračuje v lovu a značkování velkých bílých žraloků. Nyní se zaměřují na Miami, kde jsou mladí jedinci, na pobřeží Kalifornie či na Farallonské ostrovy… Americký dokumentární seriál (2011)

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama