Stroje větší než dinosauři uvidíte v neděli na ZOOMu!

Osm premiérových dokumentů na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Těžká monstra
Těžká monstra

Také neděle jsou na ZOOMu tvořeny čtyřmi programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.50 Těžká monstra

V extrémních podmínkách je třeba extrémních řešení a extrémních strojů. Seznamte se s těmi nejzajímavějšími z nich. Bořičem ledů, křížencem mezi SUV a polárním pásovým vozidlem, obřím bagrem či remorkéry, které pomáhají proplout supertankerům… Britský dokumentární seriál (2013

18.55 Vojenská výzbroj II (25)

Dokumentární seriál Vojenská výzbroj se zblízka zabývá různými zbraněmi napříč dějinami. Vojenské technologie se díky geniálně nespoutaným nápadům a zkušenostem z bitevních polí postupně vyvíjely od katapultů až po střely naváděné laserem. Složité okolnosti toho, jak se všechno dělo, nepřestávají fascinova

Život naostro

20:00 Truckem po světě: Himálaj (5)

Nástrahy velehor. Trojice řidičů se chystá utkat s krkolomnými horskými silnicemi. Veteráni ledových tras se přesvědčí, že nejen úzké cesty nad propastmi, ale i chaotický provoz v Indii může být velkou překážkou… Americký dokumentární seriál (2010)

21.05 Jak přežít na Aljašce (3)

Arktická bitva Hluboko v aljašské divočině začíná tvrdý souboj čtyř týmů. Týmy plné drsňáků riskují své životy, aby získaly titul o přežití v drsné přírodě… Americký dokument (2013)

Volání divočiny

22.10 Frank z džungle III (5)

Španělský zoolog a herpetolog Frank cestuje po světě a odhaluje taje svých oblíbených tvorů. Podívejte se, kteří k nim patří. Poznejte způsob práce jednoho z následovníků Steva Irwina… Španělský dokumentární seriál (2010 - 2012)

23.10 Kuba: Rajská zahrada

Kuba je malým přírodním tropickým rájem. Právě na tomto ostrově žijí vzhledem k jeho unikátnímu geologickému vývoji živočichové a rostliny, které se jinde v Americe nenacházejí… Americký dokument (2013)

 

Největší katastrofy

00.20 Zuřící Země III (9,10)

Průvodce pořadem, lovec tornád George Kourounis, vyráží spolu s dalšími lovci za bouřemi, tornády, blesky a jinými úkazy na obloze, aby je mohl natočit a vyfotit. Některé záběry ho málem stály život… Kanadský dokumentární seriál (2007)

01.20 Počasí navzdory (7,8)

Pohřbeni zaživa Meteoroložka a kaskadér testují hranice lidského přežití v krizových podmínkách. Co všechno člověk dokáže v největším ohrožení? Poznejte, jak se zachránit při pádu laviny, v hořícím domě či potopeném autě… Americký dokumentární seriál (2010)

 

Vysílací schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

   
   
   
   
   
   
   
  

Jenisej: Řeka vyhnanců

O pořadu

Jenisej je největší řeka Sibiře, dlouhá přes 4000 km. Začíná u mongolských hor a končí v chladném moři na severu Ruska. Na její hladině se zrcadlí tragické příběhy statisíců obětí Stalinovy éry, které byly nuceni žít v její blízkosti v pracovních táborech… Německý dokument (2011)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama