Srážka kontinentů! Monumentální událost spatříte dnes na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Pangea, část dnešní Evropy

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také neděle v něm bude tvořena dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.50 Moderní zázraky (3)

Jak moderní společnost využívá technologie a jak ji ovlivnily? Jaké poznatky vedly k objevu velkých technických vynálezů? Americky dokumentární seriál (2005-11)

18.55 Tajemství jaderné fúze

Slunce je naším zdrojem světla i tepla. Mnozí fyzikové věří tomu, že budoucnost lidstva závisí na skutečnosti, zda dokážeme na Zemi napodobit sluneční reakce a provádět tzv. jadernou fúzi. Je to ta největší technologická výzva, jaké doposud lidstvo čelilo… Britský dokument (2009)


Ztracený svět dinosaurů

20.00 Prehistoričtí lovci (6)

Která zvířata patřila v prehistorických dobách k těm nejobávanějším? Byl to šavlozubý tygr, pravlk či obří ptáci? Poznejte, jakým způsobem dávní tvorové žili a jak byli vybaveni pro život predátorů… Americký dokumentární seriál (2007)

21.00 Srážka kontinentů

Vědci zkoumají příčiny a důsledky srážky dvou kontinentů – Severní a Jižní Ameriky – k níž došlo před třemi miliony let, když se v oblasti dnešní Panamy, která byla tehdy ještě pod vodou, vytvořil pevninský most. Předtím žila na každém z kontinentů jedinečná fauna: na jihu například obří pásovec glyptodon, na severu mastodont, nosorožec, velbloud či šavlozubý tygr. Když se zemské desky spojily, Tichý oceán se oddělil od Atlantického a vznikl zcela nový ekosystém. Současně začala migrace zvířat ze severu na jih a naopak. Jak zjistíte v tomto vynikajícím dokumentu, dopad spojení kontinentů postupně pocítil celý svět:

 

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama