Souboje studené války uvidíte v pondělí na ZOOMu!

Osm premiérových dokumentů na dnešní den – to bude pondělí na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Americké špiony viděli za studené války všude...

Můžete se dnes těšit na osm premiérových dokumentů ve čtyřech programových blocích. Co na vás čeká konkrétně?

Volání divočiny:

17.55: Život v kmeni 2

Mistři z deštného pralesa. Instruktor přežití a průvodce divočinou Hazen Audel se vydá do divočiny mezi opravdové domorodce. Naučí se zásadní techniky lovu i informace nezbytné pro přežití na nehostinných místech. Postaví přístřešek, zjistí, kde najít jídlo a vodu, a nakonec se vydá na lov… Britský dokumentární seriál (2010)

18.55: Ross Kemp: Bitva o Amazonii

Proč jsou deštné pralesy v Ekvádoru a Brazílii ohrožovány těžbou, i když jsou důležité pro všechny lidi na planetě? Investigativní novinář Ross Kemp hledá na tuto otázku odpověď… Britský dokument (2010)

Největší katastrofy:

20.0021.00 Do nitra hurikánu (5)

Poznejte zblízka jedny z nejničivějších hurikánů a bouří, které postihly Spojené státy. Superbouři Sandy, ničivou Katrinu či ne tolik známý hurikán jménem Rita… Americký dokumentární seriál (2014)

21.0522.10 Ledová hrozba

Led je nenápadná, ale velice mocná síla. Může působit vážné problémy nejen ve vodě, ale i na suchu, nejen v zimě, ale i v létě. Jeho tání působením globálního oteplování by dokonce mohlo být příčinou globální změny klimatu... Americký dokument (2009)


Cestovatelé a dobrodruzi:

22.10–23.25 Velké vlakové putování I (5)

I v dnešní době se dá v Evropě prožít dobrodružství na železnici. Stačí k tomu mít sto let starého průvodce a projet s ním místa, které kniha uvádí. Vydejte se spolu s britským novinářem Michaelem Portillem vlakem Evropou… Britský dokumentární seriál (2012)

23.25–00.20 Idiot na cestách (5)

Skeptik Karl Pilkington se pod taktovkou svých škodolibých kamarádů vydává na dobrodružnou výpravu světem. Vypravte se spolu s ním do Číny, Indie, Mexika či Peru… Britský dokumentární seriál (2010)

Po stopách historie:

00.20 Conquistador, který se stal Mayem

Gonzalo Guerrero byl ve Španělsku považován za zrádce a kacíře, když se stal součástí mayské civilizace a založil si rodinu s mayskou ženou. Nebylo však španělské odsouzení příliš zbrklé? Španělsko-mexický dokument (2013)

01.30 Za nepřátelskou linií

Konec druhé světové války předznamenal začátek studené války. Přes železnou oponu se nemohli dostávat ani lidé, ani informace. Západní svět se k nim však prostřednictvím špionů pokoušel různými způsoby dostat… Německý dokument (2006)

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život na ostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama