Sobota na ZOOMu: nádherná mláďata i nebezpečné jedy

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Mládě tuleně

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také soboty v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.45 Ztracená města starověku (1)

Ztracené faraonovo město Poznejte nejzajímavější města starověku, po nichž už dnes téměř není ani památky. Ztracené egyptské Piramesse, peruánské údolí pyramid, mocný Babylon… Britský dokumentární seriál (2006)

18.55 Normané: Dějiny jednoho národa (1)

Poznejte historii národa Normanů, kteří bývali nejen skvělými válečníky a objeviteli, ale i státníky… Britský dokumentární seriál (2005)

 

 

Úchvatná říše zvířat

20.00 Úžasná mláďata I (4)

Podívejte se do nejrozmanitějších oblastí – od pouště až po lesy. Všude žijí zvířata, která se snaží porodit a vychovat mláďata. Seznámíme vás s nejúžasnějšími z nich… Americký dokument (1997)

21.00 Jed: Vražedná zbraň přírody

Někteří z nejvražednějších predátorů nemusí být nijak zvlášť rychlí, velcí nebo silní – stačí, že mají prvotřídní chemické zbraně. Mluvíme samozřejmě o jedovatých zvířatech, která v souhrnu ročně zabijí až sto tisíc lidí. Nebezpeční hadi, pavouci, štíři nebo medúzy dokáží paralyzovat vaše svaly, napadnout váš nervový systém a rušit signály z vašeho mozku, zlikvidovat vaše krevní buňky nebo dokonce začít trávit vaše tělo zevnitř. Někteří vás mohou zabít během pouhých minut. Děsivé? Jistě. Ale tyto jedy skrývají mnohá tajemství, kvůli nimž se po nich pídí přední vědci: při správném použití totiž mohou zachraňovat životy a léčit nemoci. Také tomu se věnuje tento vynikající dokument, který vám představí podivuhodný a mnohdy hrůzu nahánějící svět jedů a jedovatých zvířat.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama