Šifra mistra dinosaura – superdokument v neděli na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Šifra mistra dinosaura
Šifra mistra dinosaura

Také neděle jsou na ZOOMu tvořeny dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.45 Bordelopolis: Města v odpadcích (6)

Velkoměsta se postupně proměňují v obří skladiště plná odpadků. Kapacita skládek často nestačí a odpadky se hromadí všude možně. Podívejte se, kde mají největší bordel… Kanadský dokumentární seriál (2011)

18.55  Temná strana vědy (3)

V 19. století objevil italský vědec Giovanni Aldini způsob, jak uvést mrtvé tělo do pohybu. Se svým strýcem Galvanim Aldini zjišťuje, že elektřina dokáže rozhýbat nohu mrtvé žáby. Napadne ho proto testovat elektřinu na mrtvých tělech. Doufá, že je tak dokáže přivést k životu. Pořádá demonstrace svých experimentů. Nejprve testuje elektřinu na mrtvých zvířatech, ale pak chce začít testovat i na lidech. Doufá, že dokáže člověka elektřinou oživit a přinutit ho chodit. V Anglii získává tělo George Fostera a zkouší na něm elektřinu. Někteří lidé si ale myslí, že Aldini zašel příliš daleko a že si hraje na boha. Práce Aldiniho byla natolik děsivá, že inspirovala Mary Shelleyovou k napsání románu Frankenstein. Později se soustřeďuje na léčbu živých lidí elektřinou. Elektrošoky se v případech těžkých depresí používají dodnes.


Ztracený svět dinosaurů

20.00: Šifra mistra dinosaura

Dá se zrekonstruovat celý svět jen podle zkamenělého otisku tlapy? Paleontolog Cajus Diedrich to dokáže. Nabízí tak úplně nový pohled na období triasu… Německý dokument (2011)

21.00: Svědectví zapsaná v kameni (2)

S výpravou francouzských archeologů zamíříme do starověkých center v Mezopotámii, Egyptě, Římě a na dalších místech. Díky počítačovým rekonstrukcím zjistíme, jak asi vypadala během let své největší slávy, a projdeme se i jejich současnými pozůstatky… Francouzský dokumentární seriál (2006)

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama