Sex s roboty: V islámské zemi rozhodně nebude. Proč?

Sex s roboty? Ano, ale ne v Malajsii...
Chtěli byste mít sex s robotem?

Do sporu s úřady se dostali pořadatelé konference nazvané Sex s roboty, která se měla od 16. do 19. listopadu konat v Malajsii. Malajsijský generální policejní inspektor Khalid Abu Bakar konferenci označil za nelegální a varoval organizátory, že proti nim policie zakročí, pokud v jejích přípravách budou pokračovat, informoval místní tisk.

"Varuju organizátory, aby podobné konference v Malajsii nepořádali," prohlásil Khalid, podle něhož jsou takové akce "směšné". "Na sexu a robotech není nic vědeckého!" dodal na tiskové konferenci v Kuala Lumpuru. "V Malajsii je přestupkem i anální sex, natož sex s roboty," zdůraznil. Podobná konference je podle něj v rozporu s konzervativními hodnotami země a podporuje "zvrácenou kulturu".

Konference se má zabývat takovými otázkami, jako jsou emoce robotů, humanoidní roboti, klonovaní roboti, roboti pro zábavu, robotická osobnost či inteligentní sexuální hračky. Předsedat jí má profesor Londýnské univerzity Adrian Cheok a výkonný šéf firmy Intelligent Toys Limited David Levy, který je autorem knihy tvrdící, že roboti v budoucnu budou schopni vytvářet vztahy s lidmi.

ČTK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama