Ropa je droga lidstva. Dnes na ZOOMu pochopíte, proč jsme všichni závislí...

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je čtvrtek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Planeta ropy
Planeta ropy

Můžete se těšit na premiéry dokumentů z bloků nazvaných Tajemství Země a vesmíru a Zaostřeno na války. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Tajemství Země a vesmíru:

17.55 Planeta ropy (1)

Jak nás změnila ropa. Lidstvo se potýká s největším problémem v historii. Stalo se závislým na ropě. Nepohání jen motory miliardy aut, ale je zapojená i do výroby většiny věcí na této planetě... Britský dokumentární seriál (2015)

19.00 V pasti propadové jámy

Vydejte se spolu s tvůrci na Floridu, kde pátrají po původu propadových jam. Působení vody na vápencovo-jílové podlaží způsobuje, že se zničehonic objeví kráter v zemi, který nemilosrdně pohltí vše kolem…

 

Zaostřeno na války

20.00: Tajná válka (3)

Zvláštní výslechová skupina. Skrytý boj špionů v týlu nepřítele během druhé světové války byl stejně urputný a vražedný jako boj vojáků na bitevním poli… Britský dokumentární seriál (2011)

21.05 Letecké nehody 2. světové války (1)

Poslední let generála Sikorskiho. Smrt generála Sikorského v roce 1943 dodnes vyvolává řadu otázek. Sikorski v té době vedl polskou exilovou vládu. Byla jeho smrt obyčejným neštěstím, nebo rafinovanou vraždou? Britský dokumentární seriál (2014)

 

   
   
   
   
   
   
   
  
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama