Pyreneje - cenami vyznamenaný dokument uvidíte v pátek na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Krásy divokých Pyrenejí
Krásy divokých Pyrenejí

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Starověké objevy III (4)

Poznejte překvapivě vyspělé technologie dávných dob. První starověké počítací stroje, předchůdce robotů či dávné způsoby konstrukce lodí… Britský dokumentární seriál (2002)

 

18.55 Záhadné postavy dějin II (6, 7)

Chcete se dozvědět víc o legendárních postavách minulosti? Zda a jak skutečně žil Robin Hood či král Artuš? Kolik pravdy je za příběhem Rasputina a Johanky z Arku? A co skutečně předpověděl Nostradamus? Britský dokumentární seriál (2009)

 

Úchvatná říše zvířat

20.00 Krásy divokých Pyrenejí (3)

Cenami ověnčený dokumentární miniseriál o majestátních a zázračných Pyrenejích představuje pohoří, které je domovem vzácných druhů zvířat i rostlin, a během celého roku zažívá velkolepé přeměny. Strmá pohoří, husté hvozdy, vysoké vodopády a úchvatná horská jezera: Pyreneje se v délce 400 kilometrů táhnou od Středozemního moře k Atlantskému oceánu a pro unikátní živočišné a rostlinné druhy představují úplný ráj. Žije tady medvěd hnědý a orlosup bradatý, ale usadil se zde i svišť. Tým filmařů cestoval pohořím po dobu dvou let, zažil na místě všechna roční období a z více než sta hodin záběrů poskládal do tří dílů poutavý dokumentární příběh. Díky Krásám divokých Pyrenejí zažijete nejlepší dovolenou přímo ve vašem obýváku!

21:45 Darwinův ztracený ráj (2/2)

Charlese Darwina přivedla k formulování evoluční teorie cesta kolem světa, kterou absolvoval. Co během ní zažil a co zformovalo jeho myšlenky, které posunuly lidstvo ve vnímání světa o krok dál? Australsko-francouzsko-německý dokument (2008)

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život na ostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama