První týden s novým programem na ZOOMu. Na jaké dokumenty se můžete těšit?

Od 6. května 2013 rozšiřuje Prima ZOOM vysílání na 24 hodin denně. Jaké dokumenty uvidíte?
Polibek smrti

Tento týden bude pro fanoušky ZOOMu zlomový. Spouštíme nové programové schéma, které přinese ještě víc novinek, delší dobu vysílání, ale hlavně úžasné nové dokumenty a úplně nové bloky. Tak se podívejte, na co se můžete těšit.

Víc informací o detailech programového schématu najdete TADY.

 

Pondělí 6. 5. 19.00 – Zápisky lovce krokodýlů (Traciein zármutek)

Steve Irwin se pro tuto generaci stal bezpochyby nejznámějším a nejoblíbenějším propagátorem divokých zvířat. Boj o zachování divokého života v přírodě se mu kromě televizní obrazovky a pohodlí obýváků podařilo přenést také do srdcí diváků po celém světě. Neohrožený dobrodruh se zálibou v tahání krokodýlů za ocas ukazuje krásy této nebezpečné fauny celého světa.

Pondělí 6. 5. 21.00 – Zničující katastrofy (Supertajfun)

Cenami ověnčený tým podepsaný pod oblíbeným Putováním s dinosaury připravil nový šestidílný seriál, který zavede televizní vědu do neprozkoumaných, vzrušujících extrémů. Zničující katastrofy využívají perfektní digitální efekty k tomu, aby ukázaly, co by se mohlo stát, kdyby se nejhorší možné klimatické podmínky spojily se špatnými okolnostmi a vytvořily hrůzostrašné přírodní katastrofy. Obří tornádo, solární bouře, megapovodeň nebo ohnivé a ledové bouře patří k tomu nejděsivějšímu, čím by příroda mohla udeřit na lidstvo. Tento dokumentární seriál autenticky rozebírá jejich zničující následky.

Úterý 7. 5. 18.00 – Discovery Atlas: Čína, jak ji neznáte

Díky oceňovanému dokumentárnímu seriálu Discovery Atlas odhalíme půvab světových architektonických památek, různorodost jednotlivých kultur i krásu exotických zemí. První díl zve na návštěvu Číny, kde se starodávné tradice mísí s moderním chápáním světa. Cestou po nejznámějších čínských městech, jako je Šanghaj, Peking a Hongkong, se staneme svědky rychlého rozvoje společnosti v několika posledních letech. První epizoda zavítá také do velkých venkovských komunit, jako je Longshen a Taizhou. Zároveň ukáže, jak žijí obyčejní Číňané: farmář, mnich Shaolinu a jeho studenti, mongolský pastevec, gymnasta, který doufá, že uspěje na olympiádě, architekt-milionář nebo policistka.

Úterý 7. 5. 20.00 – Odhalený Egypt (Kdo byl Ramses Veliký)

Odhalte největší tajemství starověkého Egypta v úspěšném osmidílném dokumentárním seriálu! Odhalený Egypt spojuje nejnovější vědecké poznatky a postupy s vynikajícími digitálními efekty. Takto vyzbrojený seriál proniká do míst, kterých se noha obyčejného smrtelníka už celé věky nedotknula. V každé epizodě dojde na jednu ze známých ikon starověkého Egypta, jako je záhada mumie křičícího muže nebo původ a vznik velké sfingy v Gize. Hrobka Alexandra Velkého, opravdového Krále Škorpiona, Kleopatry, faraona Ramsese a záhady pyramid ani Údolí králů samozřejmě nemůžou chybět.

Středa 8. 5. 18.00 – Věda zločinu (Oheň a výbušniny)

Vyřešit zločin je doslova věda. Díky forenzní vědě se bitva mezi policisty a zločinci v posledních desetiletích stala vyloženě taktickou záležitostí. Zatímco jedna strana vyvinula propracovanější postupy vyšetřování, druhá přišla s rafinovanějšími způsoby, jak po sobě zahladit stopy. Díky forenzním technikům může policie při identifikování podezřelých počítat se vzorky kůže, vlákny oblečení a krevními skvrnami, které zůstávají běžným pohledům skryté. Jenže jsou tyto postupy tak neomylné, jak se nejprve zdály? Jak to, že jsou podle nich nevinní někdy vinní. A jak to, že zločinci odcházejí nepotrestaní? Tento třináctidílný dokumentární seriál rozebírá dějiny forenzní vědy od jejich prapočátku po dnešek, kdy se v praxi využívají hypermoderní technologie.

Středa 8. 5. 20.00 – V srdci divoké přírody (Národní park Glacier)

Dokonce i v našem světě zkroceném přelidněnými městy, rozlezlými předměstími a hektary betonových ploch a chodníků existují nepokořené výjimky. Jsou to místa, kde dodnes vládne příroda a člověk je pořád ještě pouhým hostem. Dramatické střety s těmito královstvími divočiny z první ruky popisují tři části dokumentární série V srdci divoké přírody. Mezi navštívenými oblastmi jsou národní parky Yellowstone, Yosemite a také Aljaška.

Čtvrtek 9. 5. 18.00 – Úžasná planeta (Zrození z ohně)

Na rozdíl od ubohých bezbarevných šutrů a zdánlivě beztvarých plynových koulí, které obývají zbytek naší sluneční soustavy (a pokud víme, tak i zbytek celé galaxie), Země září nespočtem barev, hemží se různorodým životem v mnoha různých podobách a udivuje svou vznešeností a mocí. Jediným problémem je, že většinu ze svých skvělých triků Země vytáhne z rukávu v takovém časovém období, jaké je pro obyčejný lidský život nemyslitelné. National Geographic proto vymyslel řešení v podobě stroje času „postaveného“ týmy zkušených grafiků z nejpropracovanějších digitálních efektů. Díky tomu se Úžasná planeta stala dalším mezníkem mezi dokumenty od National Geographic.

Čtvrtek 9. 5. 21.00 – Bitevní strategie a taktiky (Prolomení opevněné linie)

Jak se vyvíjely moderní válečné strategie v průběhu 20. století, v čem spočívají, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, kde byly použity a s jakými výsledky? Od první světové války až po invazi do Iráku, od obojživelných operací po guerillový boj. Špičkový seriál pro všechny, kdo se nespokojí s povrchním výkladem – po téhle bitvě může být opravdu každý generál. Seriál zdobí skvělé záběry z akce i přehledná vysvětlující grafika.

Pátek 10. 5. 18.00 – 11. září: Konspirační teorie

Kdo je zodpovědný za útok na Dvojčata? Smrt Usámy Bin Ládina měla znamenat konec všech konspiračních teorií. Jenže neschopnost americké vlády poskytnout jakékoliv fotografické důkazy a snaha rychle se zbavit těla v Arabském moři dala těmto teoriím nový důvod k existenci. Dokumentární film 11. září: Konspirační teorie využívá čerstvé rozhovory se zástupci FBI a CIA i hlavními pochybovači a skeptiky, porovnává je s novými fotografickými důkazy o zřícení letu American Airlines s číslem 77 na Pentagon, analyzuje poznatky a ukazuje, proč jsou konspirační teorie tak vyhledávané a zároveň nezničitelné.

Pátek 10. 5. 20.00 – Tichomořské hlubiny (Nové druhy ryb)

Díky jednomu z nejambicióznějších podmořských projektů se dal dohromady třicetičlenný tým potápěčů, mořských biologů a kameramanů, aby prozkoumali přes tři tisíce kilometrů napříč malými ostrůvky Mikronésie v tropickém Tichém oceánu. Jejich úkolem je proniknout do tichomořských hlubin a v neprobádaných propastných hloubkách hledat nové druhy. Potápěči se za použití nejnovějších technologií ponořili do těžko přístupných hloubek mezi šedesáti a sto padesáti metry, kde objevili ohromující podmořské krajiny, navštívili vraky z druhé světové války, a dokonce se odvážili do temnot neznámých jeskyní.

Sobota 11. 5. 19.00 – Velká čínská zeď

Velkou čínskou zeď byste mezi Sedmi divy světa kupodivu hledali marně. Přesto je jedním z nejúžasnějších lidských výtvorů, jehož příběh začíná před dávnými časy. Velká čínská zeď se stala symbolem nestálých vztahů mezi Čínou a jejími severními sousedy a zároveň v několika historických obdobích ovlivnila osud celého království. Stavba, která si vyžádala nespočet lidských životů, se táhne přes vrcholy a do údolí, napříč prudkými řekami i přes širé stepi. Neobyčejné obranné opatření také zdůrazňuje rozdělení dvou společností. Před zdí Číňané hospodařili na svých polích. Za zdí se proháněla pastevecká kultura nomádů ze stepí. Velká čínská zeď se tak stala klíčem k pochopení čínské historie i celé civilizace.

Sobota 11. 5. 20.00 – Zázračná planeta (Ledové světy)

Fascinující dokumentární seriál z produkce BBC ukazuje planetu Zemi v takové podobě, v jaké jsme ji nikdy předtím neviděli. 11 epizod vznikalo úctyhodných pět let a získalo čtyři prestižní ceny Emmy. Zaslouženě. Planeta Země se pyšní vysokorozpočtovými záběry i tím, že je prvním dokumentem natočeným ve vysokém rozlišení. 71 kameramanů „zasahovalo“ na 204 lokacích v 62 státech. Podařilo se jim proniknout do nejhlubších jeskyní, zachytit mrazivou krásu obou pólů nebo vyšplhat na vrcholky nejvyšších hor. A stálo to za to! Nic lepšího v tomto žánru totiž nebylo dosud natočeno.

 

Neděle 12. 5. 18.00 – Jak zmapovat svět

Náš svět se zmenšuje a o vzácné zdroje nerostného bohatství se soupeří čím dál dravěji. Mapování známých i méně známých končin se proto stalo důležitou součástí 21. století. Dokonce i v této chvíli několik satelitů obíhá naši planetu, aby nasbíraly data pro další vydání nových map. Tento dokument je epickým a překrásným příběhem o kartografii. Popisuje vzestup od nepřesných náčrtů až po vysoce detailní fotografie z Google Earth. Každá ze tří epizod se zabývá základními technologickými problémy při výrobě map a zároveň tím vrhá světlo na celý širý svět.

Neděle 12. 5. 20.00 – Putování s dinosaury (Kruté moře; Létající obr; Navzdory tmě a ledu)

Slavný dokumentární seriál jako první na světě ukázal přirozený život dávno vyhynulých tvorů. Díky nejmodernějším digitálním a animatronickým technologiím jsou dinosauři k vidění tak jako nikdy předtím. Představte si, že byste mohli cestovat zpátky časem a vidět tato fascinující stvoření v jejich domácím prostředí. Zažít prehistorický západ slunce a sledovat Triceraptose, jak semkne své rohy s žádostivou mladou samičkou. To není sen, ale vynikající televizní podívaná, která zachycuje 160 miliónů let historie dinosaurů od chvíle, kdy se poprvé objevili, do chvíle, kdy vymřeli. Legendární série BBC, které se dodnes ostatní snaží přiblížit.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama