Prozkoumejte nejchladnější místo planety! Středa s Nigelem Marvenem v Arktidě

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Objevování Arktidy s Nigelem Marvenem
Objevování Arktidy s Nigelem Marvenem

Středa patří v našem programu dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na úplně nový programový blok Zločin pod lupou a pak na oblíbenou Fascinující přírodu. V každém bloku uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Zločin pod lupou:

17.50 Mezi pašeráky drog

Jednou z nejčastějších forem přepravy drog je vodní cesta. Jihoamerické kartely proto vysílají s nákladem nejen vysokorychlostní lodě, ale také miniponorky či přímo skutečné ponorky. Ponorky se mohou pod vodou snadno skrýt před svými policejními pronásledovateli.

Kartely mají také dostatek prostředků na to, aby si zaplatily vědecké odborníky, kteří jim pomohou vymyslet nové způsoby pašování zásilek. Tak bylo např. vynalezeno speciální torpédo, které tažené pouze rybářskou lodí přepraví několik desítek tun kokainu. Pašeráci se rovněž neostýchají připevnit k velkým nákladním lodím „načerno“ malé kontejnery, které skrývají jejich zásilku. Policejní potápěči proto kontrolují každou loď, zda v ní není takový kontejner ukrytý.

18.55 MacIntyre: Nejdrsnější města světa (9)

Slavný investigativní reportér Donal MacIntyre zasvětí diváky do nebezpečí číhajících v podsvětí měst, která patří k turisticky nejnavštěvovanějším na světě. V Paříži hrozí rasové nepokoje, v Istanbulu se obchoduje s drogami, v Mexico City dochází k únosům. A jaké nebezpečí se skrývá v Praze?


Blok Fascinující příroda

20.00 Objevování Arktidy s Nigelem Marvenem (1)

Pořadem provází Nigel Marven, který nás postupně seznámí s faunou a flórou Arktidy ve všech ročních obdobích. V prvním díle zkoumá Arktidu na jaře v březnu, kdy je tam největší sněhová pokrývka v roce. K vidění jsou polární lišky, které mění kožich podle toho, zda je, nebo není sníh. Žije zde také polární zajíc, který vyvine rychlost až 60 kilometrů za hodinu. Marven také sleduje tři lední medvědy, matku a její dvě děti. Poté zavítá do města Churchill. Z prvních asi 64 polárníků v 17. století v této oblasti zimu přežili pouze tři. Město je pojmenováno po jednom z předků Wintsona Churchilla a říká se mu světové hlavní město ledních medvědů, kterých je v okolí velmi mnoho. Marven poté zkoumá speciální druh jelena, u kterého mají parohy obě pohlaví. Později narazí také na mládě tuleně grónského. Ten musí později urazit mnohasetkilometrovou vzdálenost na sever do oceánu.

Objevování Arktidy s Nigelem Marvenem - upoutávka

21.00 Nelítostné války hmyzu II (1)

Ve světě hmyzu každý den probíhají boje o přežití, v nichž mohou vyhrát jen ti nejsilnější a s nejúčinnějšími zbraněmi… Americký dokumentární seriál (2011)

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

 

Po jakých mužích ženy nejvíc touží? Známe odpověď

Po jakých mužích ženy nejvíc touží? Známe odpověď

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama