Progamingová řežba o miliony dolarů. To byly IEM Katowice!

Proč e-sporty dohánějí klasické sporty? Tady najdete odpověď!
IEM Katowice - Obrázek 3

Hraní počítačových her není jen bezduché klikání, ale také velmi slušný byznys. Točí se v něm miliony korun, což nedávno ukázal kolosální turnaj Intel Extreme Masters Katowice. Sousední Polsko není slavné jen svými mnohými nešvary a absurditami, ale také tím, že mají asi nejlepší a nejvášnivější publikum na světě - mnozí ho znají z fotbalu a teď už i v progamingu. Herní aréna Spodek totiž praskala ve švech, div, že se pod náporem fanoušků elektronického sportu nezbortila.

Ochozy naplněné tisícovkami lidí, skandování, burácení, řev jak na jatkách, neskutečná atmosféra srovnatelná třeba právě s fotbalovým kotlem. A to vše kvůli trojici turnajů, v nichž se hrálo o pohádkovou hotovost v řádech statisíců dolarů. Intel Extreme Masters Katowice zahrnovaly celkem trojici turnajů, a to fenomenální League of Legends, které dnes musí znát snad každý nadšenec do PC her, a dále strategickou bitvu StarCraft II a jako poslední střílečku Counter-Strike: Global Offensive.

Podívejte se na video z akce:

IEM: Den, kdy se eSport stal součástí Olympiády

První dvě zmíněné hry ovládly nezastavitelné korejské mašiny, které valcují každý větší turnaj a nikdo z Evropanů nebo Američanů není schopen je zastavit. Na druhou stranu se ani není čemu divit, když Korejci smaží snad hned od narození a ještě je v jejich zemi progaming považován téměř za národní sport (asi jako v Česku sezení u piva, takže si to určitě dokážete představit). LoLko tak naprosto s klidem ovládli KT Rolster Bullets, StarCraft zase hráč s přezdívkou sOs - mimochodem tento borec vyhrál během půl roku 200 000 dolarů. Kdo umí, umí. Největším tahákem však bylo nejnovější CSko, protože se do finále prostříleli domácí Virtus.pro, kteří publikum dostali do stavu maximální extáze, když dokázali porazit švédský tým Ninjas in Pyjamas a tím jim po dlouhé době srazit hřebínek.

 

Takže (viz mail od Janinky) měním na úterý 13.5. Čas a místo platí. Přepište si deníčky!

Pa J.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama