Proč vlastně mluvíme? To pochopíte dnes na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Dítě s elektrodami na hlavě

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také neděle v něm bude tvořena dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.50 Moderní zázraky (6)

Jak moderní společnost využívá technologie a jak ji ovlivnily? Jaké poznatky vedly k objevu velkých technických vynálezů? Americky dokumentární seriál (2005-11)

18.55  Proč mluvíme?

Řeč nás definuje jako lidské bytosti a je naší přirozeností. Díky mluvení se informace z mozku jednoho člověka dostane do mozku člověka druhého, což lze považovat za malý zázrak. Je mluvení schopnost, se kterou se člověk rodí, nebo se ji naučí až po svém narození? Britský dokument (2009)


Ztracený svět dinosaurů

20.00 Prehistorický park (2)

Hvězdou tohoto ojedinělého „sci-fi dokudramatu“, za kterým stojí producenti slavného Putování s dinosaury, je populární Nigel Marven. V dobrodružné sérii se snaží zachránit poslední exempláře pravěkých zvířat. Vydává se pro ně do minulosti v časoprostorové smyčce, aby mohl vytvořit úchvatný prehistorický park pro 21. století… Originální podívaná zaznamenala obrovský divácký ohlas. Na základě archeologických poznatků a s pomocí skvělých počítačových i animatronických triků v ní ožijí nejen dinosauři včetně tyranosauřích mláďat, ale i šavlozubý tygr, tři sta milionů let starý hmyz nebo obří prehistoričtí krokodýli.

21.00 Úsvit oceánu (3)

Kde se vlastně vzaly oceány, které nás odlišují od ostatních vesmírných těles? Jak v nich probíhala evoluce? Jak se vyvíjeli podivuhodní tvorové minulosti? Dokument nabízí lístek do první řady úžasného představení, v němž se vědci snaží zodpovědět mnohé otázky minulosti, přítomnosti i budoucnosti oceánů. Uslyšíte nové teorie o jejich původu i odhalení, jaký dopad měl a bude mít mořský život na lidské pokolení. Vše s pomocí pokročilých triků. Německý dokumentární seriál (2010)

 

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama