Příběh zaříkávačky goril sledujete dnes na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to bude pondělí na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Stavba obličeje se vyznačuje podkusem, tj. jejich spodní čelist přesahuje čelist horní
Stavba obličeje se vyznačuje podkusem, tj. jejich spodní čelist přesahuje čelist horní
Thinkstock

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Pondělí v něm bude věnováno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady z tematických bloků Volání divočiny a Největší katastrofy. V každém z nich uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Volání divočiny

17.50 Zaříkávačka goril

Seznamte se s gorilím samcem Makumbou, který více než deset let vládl lesům v Kongu. Jeho důvěru si zde snažila získat zooložka Angelique Toddová, která po vzoru Dian Fosseyové zasvětila svůj život gorilám… Britský dokument (2006)

 

18.55 Zápisky lovce krokodýlů II (1,2)

Každodenní život v australské zoo je plný nebezpečných dobrodružství. Musí se tu potýkat s hady či krokodýly a snažit se vyváznout bez zranění. Toto umění nejlépe ovládal Steve Irwin… Australský dokumentární seriál (2002)

Blok Největší katastrofy

20.0021.00 Největší světové katastrofy (12)

Zemětřesení, výbuchy sopek, povodně, laviny, požáry a další ničivé katastrofy. Jaká je jejich historie a jakým způsobem se s nimi dá bojovat? Britský dokumentární seriál (2009)

21.0022.00 V srdci tornáda

Nadšenců, kteří chtějí být nablízku tornádům, je mnoho. Málokdo ale přijde s tak odvážným plánem jako Sean C. Casey. Zkonstruoval speciální vůz, s nímž chce vjet do nitra tornáda a zmapovat ho zevnitř. Získané poznatky by mohly pomoci při předpovědích chování těchto vzdušných vírů. Spojí se s meteorologem Joshuou Wurmanem, který má také speciální vůz: malý náklaďák s Dopplerovým radarem a dalšími přístroji za milion dolarů. Oba tornádofilové si mohou vzájemně pomoci. Díky měření Joshuových přístrojů získá Sean informace, do kterého tornáda je bezpečné vjet. Úspěch ale není zaručen a čas se krátí…

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama