Příběh nejkrásnějšího auta všech dob uvidíte v neděli na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Bugatti Royale: Znovuzrození legendy
Bugatti Royale: Znovuzrození legendy

Také neděle jsou na ZOOMu tvořeny dvěma premiérovými programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

18.10 Jste pověrčiví?

Pověry ovlivňují náboženství, vědu, sport, obchod i kulturu. V dobách rozvoje vědy a techniky jsou lidé pověrčivější víc než kdy jindy, pověry a rituály jim dodávají pocit jistoty a kontroly. Jsou pověry tajemnou silou, která řídí běh světa? Kanadský dokument (2013)

19.05 Kutil Tom: Vlastníma rukama (1, 2)

Tenisky Tom Thwaites je muž, který tvoří věci z ničeho. Podívejte se, jak si umí vyrobit tenisky, žárovku, sekačku či toustovač… Britský dokumentární seriál (2012)

 

Život naostro

20.00 Bugatti Royale: Znovuzrození legendy

V roce 1926 předvedl konstruktér Ettore Bugatti vůz Royale - dílo jedinečné velikostí, zpracováním, luxusem a cenou. Záhy však s prototypem boural a vrak vozu ukryl. O mnoho desítek let později ho objevil odborník ve sbírce náhradních dílů v Minneapolisu. Rozhodl se sehnat tým, se kterým velkolepý vůz zrekonstruují…

21:05 Transamazonskou dálnicí na kole (2/2)

Freddie Flintoff, profesionální hráč kriketu a Rob Penn, cyklista a ekolog, vyráží společně do Amazonie, aby zdolali na kolech část transamazonské dálnice a blíže se seznámili s problémem kácení deštného pralesa, které může vyústit v ekologickou katastrofu s následky pro celý svět… Americký dokument (2014)

 

Vysílací schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

   
   
   
   
   
   
   
  

Jenisej: Řeka vyhnanců

O pořadu

Jenisej je největší řeka Sibiře, dlouhá přes 4000 km. Začíná u mongolských hor a končí v chladném moři na severu Ruska. Na její hladině se zrcadlí tragické příběhy statisíců obětí Stalinovy éry, které byly nuceni žít v její blízkosti v pracovních táborech… Německý dokument (2011)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama