Přežít v Andách. Legendární dokument dnes na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to bude pondělí na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Přežít v Andách, reálná fotka

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Pondělí v něm bude věnováno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady z tematických bloků Volání divočiny a Největší katastrofy. V každém z nich uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Volání divočiny

17.50 Krásy divokého Německa (2)

Pobřeží. Unikátní záběry z vrtulníku vám ukážou německé pobřeží z ptačí perspektivy. Poznáte zdejší živočichy na moři i na souši. Vypravíme se do hlubokých lesů, vysokých hor a okolí řek... Německý dokument (2012)

 

18.55 Zápisky lovce krokodýlů II (5,6)

Každodenní život v australské zoo je plný nebezpečných dobrodružství. Musí se tu potýkat s hady či krokodýly a snažit se vyváznout bez zranění. Toto umění nejlépe ovládal Steve Irwin… Australský dokumentární seriál (2002)

Blok Největší katastrofy

20.0021.00 Uvěznění (1)

Vynikající seriál z produkce National Geographic se zaměřuje na dramatické případy, kdy byly oběti uvězněny přímo na místě katastrofy. Detailně poznáte proslulé i méně známé příběhy, mezi nimiž nechybí slavná havárie letadla s uruguayským ragbyovým týmem, jehož přeživší členové se v roce 1972 ocitli v mrazivých Andách bez jídla a vybavení. O adrenalin není nouze ani v dalších dílech: dokumentaristé se zaměřili např. na případ finské nákladní lodi, jejíž motory vypověděly službu přes tisíc kilometrů od nejbližší záchranné stanice, japonskou vlakovou havárii z roku 2005, která si vyžádala 107 mrtvých a 555 zraněných, nebo ničivé zemětřesení v Kašmíru. Dnes díl "Přežít v Andách"...

21.0022.00 Záhadná tornáda

Tornáda napáchají na severozápadě USA každoročně obrovské škody. Vědecké týmy se proto snaží pomocí sond prozkoumat, jaké síly působí uvnitř tornáda, aby porozuměli jejich mechanismům a mohli tak lépe ochránit majetek i lidské životy. Největší spoušť totiž způsobí ta nejméně známá část tornáda – do výšky 9 metrů nad zemí. Dokument zachycuje pokusy o získání snímků zevnitř víru, používání speciálních sond, analýzu trosek i zkoumání tornád pomocí simulátorů, z nichž největší se nachází na státní universitě v Iowě.

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama