Prehistorický park: jedinečný sci-fi dokument na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Nigel Marven a nosorožec

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také neděle v něm bude tvořena dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.50 Moderní zázraky (5)

Jak moderní společnost využívá technologie a jak ji ovlivnily? Jaké poznatky vedly k objevu velkých technických vynálezů? Americky dokumentární seriál (2005-11)

18.55 Proč se nám zdají sny?

Lidé po celém světě věří, že sny v sobě mají skrytý význam, odrážejí duševní rozpoložení, emoce a myšlenky. Přestože člověk spí, jeho mozek vykazuje aktivitu. Lidská mysl totiž ve snech zpracovává informace, které člověk pochytil v bdělém stavu... Britský dokument (2009)


Ztracený svět dinosaurů

20.00 Prehistorický park (1)

Hvězdou tohoto ojedinělého „sci-fi dokudramatu“, za kterým stojí producenti slavného Putování s dinosaury, je populární Nigel Marven. V dobrodružné sérii se snaží zachránit poslední exempláře pravěkých zvířat. Vydává se pro ně do minulosti v časoprostorové smyčce, aby mohl vytvořit úchvatný prehistorický park pro 21. století… Originální podívaná zaznamenala obrovský divácký ohlas. Na základě archeologických poznatků a s pomocí skvělých počítačových i animatronických triků v ní ožijí nejen dinosauři včetně tyranosauřích mláďat, ale i šavlozubý tygr, tři sta milionů let starý hmyz nebo obří prehistoričtí krokodýli.

21.00 Úsvit oceánu (2)

Kde se vlastně vzaly oceány, které nás odlišují od ostatních vesmírných těles? Jak v nich probíhala evoluce? Jak se vyvíjeli podivuhodní tvorové minulosti? Dokument nabízí lístek do první řady úžasného představení, v němž se vědci snaží zodpovědět mnohé otázky minulosti, přítomnosti i budoucnosti oceánů. Uslyšíte nové teorie o jejich původu i odhalení, jaký dopad měl a bude mít mořský život na lidské pokolení. Vše s pomocí pokročilých triků. Německý dokumentární seriál (2010)

 

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama