Predátor proti predátorovi. Dramatický večer se ZOOMem

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Král zvířat

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také soboty v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Mexické pyramidy smrti

Město Teotihuacán je unikátní starověká metropole opředená spoustou záhad. Kdo ji postavil a k jakým účelům sloužila? Jak je možné, že lidé zbudovali obří pyramidy bez pomoci techniky? Americký dokument (2005)

18.55 Ztracená flotila staré Číny

Na konci 14. století se vydala přes Jihočínské moře obrovská císařská flotila. Jaký byl účel její cesty? Kdo jí velel? A kam zmizela? Německý dokument (2006)

 

Úchvatná říše zvířat

20.00 Úžasná mláďata I (3)

Podívejte se do nejrozmanitějších oblastí – od pouště až po lesy. Všude žijí zvířata, která se snaží porodit a vychovat mláďata. Seznámíme vás s nejúžasnějšími z nich… Americký dokument (1997)

21.00 Bitevní pole predátorů

Savuti v Africe je nehostinné, vyprahlé místo, kde se daří především predátorům. V podstatě jim stačí číhat u skromných tůní, kam se jejich oběti dříve nebo později přijdou osvěžit. Jak se vyrovnají se situací, kdy se vyschlé koryto po celých 25 letech sucha opět naplní vodou a podmínky k lovu se značně ztíží? Masožravci náhle musí zcela přehodnotit své strategie, protože kořist se náhle může napít v podstatě kdekoli se jí zlíbí; osvědčené pasti už jsou k ničemu. Tyto zcela nové podmínky navíc ovlivňují každý z místních druhů predátorů jinak, přitom tu musí žít a lovit takřka bok po boku. Psi hyenovití se chovají jinak než hyeny skvrnité, které se zase liší od šakalů, šakali od lvů... A s velkou vodou (kterou zrovna lvi nemají vůbec v lásce) přichází i zcela nová hrozba: krokodýli… Kdo se dokáže přizpůsobit nejlépe a kdo v této bitvě prohraje? Odpovědi najdete v tomto špičkovém, fantasticky natočeném dokumentu z divočiny.

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama