Pravěká pitva a další úžasné zážitky v neděli na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Pravěká pitva
Pravěká pitva

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také neděle v něm bude tvořena dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.50 Letadla, která nikdy nevzlétla (2)

Nadzvukový Boeing (American SST). Poznejte nejzajímavější stroje, které nikdy nesloužily svému účelu. Raketovou stíhačku, nadzvukový boeing či atomový bombardér… Americký dokumentární seriál (2003)

18.55  Odhalená věda (9)

Záhady kolem Měsíce (MOON MYSTERIES BRITISH). Měsíc má na naši Zemi větší vliv, než by se mohlo zdát. Jak působí jeho síly a co všechno ovlivňuje? Americký dokumentární seriál (2005)


Ztracený svět dinosaurů

20.00 Zvířecí armagedon (1)

Smrtící záření. V různých geologických obdobích došlo ke katastrofám, které zcela změnily tvář Země a její osídlení zvířecími obyvateli. Pomocí nejmodernějších počítačových efektů přivedeme zpět k životu dávno vyhynulé tvory, vytvoříme prostředí, ve kterém žili, a vysvětlíme si, co vedlo k jejich zániku… Americký dokumentární seriál (2009)

 

21.00 Pravěká pitva (1)

Neandrtálec. Tým předních odborníků z celého světa se za pomoci kosterních nálezů pouští do rekonstrukce tří nejznámějších pravěkých předků člověka. Jakým způsobem se pohybovali, co jedli, jak si opatřovali potravu? Britský dokumentární seriál (2012)

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama