Pravdu o svobodných zednářích poznáte ve čtvrtek na ZOOMu!

Osm premiérových dokumentů na dnešní den – to je čtvrtek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Zednáři: páni světa?

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Tajemství Země a vesmíru a Zaostřeno na války a v druhé části večera pak Záhady a konspirace a Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Tajemství Země a vesmíru:

17.55 Souboj dinosaurů (1)

Na život a na smrt. Dinosauři vládli na Zemi po mnoho let a přizpůsobili se různým podmínkám na planetě. Ale být malý ve světě děsivých monster znamenalo být v neustálém ohrožení. Malí živočichové mohli přežít jen tak, že rychle vyrostli a vyhýbali se potížím… Britský dokumentární seriál (2009)

19.00 Tajemství vesmíru I (5)

Tajemství Slunce. Vydejte se do světa planet, komet, hvězd, souhvězdí a galaxií! Na cestě od středu sluneční soustavy až k okrajům vesmíru nahlédneme do jeho nejskrytějších tajemství… Americký dokumentární seriál (2007)

Zaostřeno na války

20.00: Hitlerovi muži I (7,8)

Rudolf Hess – zástupce. Portrét osobního přítele a tajemníka Adolfa Hitlera a pozdějšího říšského ministra. Německý dokumentární cyklus o hlavních představitelích nacistické III. říše (1996)

21.05 Jetstream: Škola stíhačů (9)

Do elitní školy pro vojenské piloty nastupuje sedm nových zájemců. Jsou schopni vydržet náročný výcvik? Jednotlivé zkoušky postupně dokážou, že pilotovat nadzvukovou stíhačku není schopen každý… Kanadský dokumentární seriál (2008)

 

Záhady a konspirace

22.10 Tajemství tajných společenství

Svobodní zednáři se objevují už od pradávna a stále jsou zahaleni tajemstvím. V současné době se prezentují jako společnost lidí, kteří se zabývají především charitativní činností. Někteří ale považují svobodné zednáře za skupinu, která ovládá politický život v Americe… Americký dokument (2012)

23.05 Poslední tajemství Ježíše Krista (2)

Máří Magdalena a její vliv na křesťanství. Jaký význam a postavení má Máří Magdalena v rámci křesťanství? A byl Ježíš jen duchovním vůdcem, nebo mělo jeho poselství i politický přesah a usiloval o svržení nadvlády Římanů? Americký dokument (2011)

Úžasné oceány

00.05 Essequibo: Neznámá řeka (2)

Rozlehlá delta. Řeka Essequibo je obrovská, nespoutaná a neprobádaná. Tým filmařů se vydal na výpravu, aby odkryl alespoň některá její tajemství… Německý dokument (2013)

01.10 Příběhy z oceánů (2)

Obr a přelud Thomas Behrend se na výpravách oceány setkává s tvory, které na vlastní oči spatřilo jen velmi málo lidí. Přiblíží vám nejzajímavější z nich… Německý dokumentární seriál (2010–2011)

 

Vysílací schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků je pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život na ostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama