Pravdu o Katyňském masakru poznáte v úterý na ZOOMu!

Osm premiérových dokumentů na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Ve 21.20 sledujete dokument Superšpion!
Katyňský masakr
Katyňský masakr

Úterky jsou na ZOOMu tradičně věnovnány několika velkým a současně zábavným tématům. To znamená, že můžete sledovat pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi, Po stopách historie, Zločin pod lupou a Fascinující příroda. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 Letem světem XVII (3)

Vydejte se na cesty po celém světě podle nejslavnějšího knižního průvodce Lonely Planet. Letem světem patří k nejúspěšnějším cestopisným pořadům všech dob. Získal mnoho mezinárodních ocenění, vysílá se už přes dvacet let a ve více než 40 státech… Britský dokumentární seriál (2014)


18.55–19.30 Metropolis: Příběhy měst (3, 4)

Bali Poznejte příběhy měst z různých koutů světa. Vydejte se spolu s tvůrci do Los Angeles, Barcelony, Singapuru či Benátek… Americký dokumentární seriál (2010

Blok Po stopách historie

20.00 Katyňský masakr

Když Německo v roce 1939 zaútočilo na Polsko, tak jeho tehdejší spojenec SSSR uvěznil v osmi internačních táborech desítky tisíc polských důstojníků a špiónů. V březnu 1940 pro ně navrhl ministr vnitra Lavrentij Pavlovič Berija trest smrti… Polský dokument (2008)

21.05 Ztracené světy II (4)

Ramessova egyptská říše. Poznejte světy dávno ztracené i ty, které existovaly jen ve fantazii. Projděte se starověkým Egyptem, Skotskem Williama Wallace, Jeruzalémem v dobách Ježíše Krista či Hitlerovým imaginárním superměstem… Britský dokumentární seriál (2006)

22.15 Po stopách Sherlocka Holmese

Představitel seriálových detektivů David Hayman se rozhodl zjistit, čím jeho předchůdce Sherlock Holmes zapůsobil na čtenáře a posléze i na diváky… Britský dokument (2009)

23.15 Doznání mafiánů (5, 6)

John Veasey Poslechněte si výpovědi skutečných mafiánů a zabijáků, kteří se nakonec přiklonili na stranu zákona a pomohli usvědčit své komplice… Americký dokumentární seriál

Fascinující příroda

00.50 Špinavé bohatství (8)

Poznejte lidi, kteří se živí těžkou a špinavou prací. Vykopávají mlže, pěstují houby či hledají larvy pakomárů bažinatých… Americký dokumentární seriál (2014)

01.50 Krokopokalypsa

Díky ochraně krokodýlů se populace těchto živočichů rozrůstá, což s sebou nese i častější střety mezi člověkem a krokodýlem… Americký dokument (2013)

 

Schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků je pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život naostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama