Poznejte skrytá tajemství templářů! V sobotu večer na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Například ve hře Assassins Creed...
Například ve hře Assassins Creed...

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.55 Dědictví civilizací (4)

Egypt: Matka světa Podívejte se, co vše se zachovalo z egyptské, řecké, syrské či marocké civilizace do dnešních dob a co už je jen pouhou minulostí? Francouzský dokumentární seriál (2004)

18.55 Tajemství kříže (2)

Templářští rytíři sehráli v historii významnou úlohu. Byli pověstní svou zbožností, odvahou, ale také bohatstvím. Právě to bylo nakonec příčinou jejich zkázy. Když začal mít král Filip finanční problémy, uvědomil si, že právě templáři vlastní obrovské jmění, které by jeho problémy mohlo vyřešit. Proto začal systematicky špinit jméno templářů, a zároveň podnikal další kroky, aby se rytířů co nejrychleji zbavil. Všechno vyvrcholilo tím, že byli hlavní představitelé řádu zatčeni za kacířství.

Nové dokumenty, které nedávno objevili vědci, popisují brutální metody, které při následných výsleších používali královi lidé. Nebylo výjimkou, že rytířům opalovali různé části těl až na kost. Vše vedlo až k odsouzení a upálení hlavního člena řádu Jakuba z Molay. Král Filip ale svého cíle nedosáhl. I přesto, že zlikvidoval celý templářský řád, nepodařilo se mu dostat k jejich pokladu. Veškeré peníze a šperky, které řád vlastnil, záhadně zmizely, včetně Svatého grálu, který měli mít rytíři údajně ve svém držení. Tento poklad nebyl nikdy nalezen a vědci se stále pouze dohadují, kam se tak velké bohatství podělo. Jednou z možností je, že se pokladu zmocnili rytíři, kteří nebyli zatčeni, a s pomocí vlastní flotily lodí ho přesunuli na neznámé místo.

Podívejte se na ochutnávku:

 

Úchvatná říše zvířat

20.00 Přírodní vesmír (8)

Neskutečně pestrý a někdy i divoký svět je všude kolem nás. Stačí se jen umět dívat a objevit krásu drobných tvorů. Obyčejná louka, les nebo mokřad jsou pro jejich malinké obyvatele obrovským vesmírem… Rakouský dokumentární seriál (2013)

21:45 Přírodní mikrosvěty (13,14)

Probádejte jedinečné odlehlé lokality plné unikátního bohatství vzácných živočichů a rostlin. Navštivte Galapágy, Serengeti nebo Špicberky… Britský dokumentární seriál (2012)

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama