Poznejte robotické dobyvatele vesmíru v novém dokumentu na ZOOMu. Dnes večer!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je čtvrtek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Vesmírná odysea: Robotičtí průkopníci
Vesmírná odysea: Robotičtí průkopníci

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také čtvrtky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Tajemství Země a vesmíru a Zaostřeno na války. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Tajemství Země a vesmíru:

17.50 Bouřlivá Země (4)

Poslední vědecké výzkumy potvrzují, že před necelými čtyřmi miliardami let zasáhla náš Měsíc velká meteorická bouře. Tato událost vyvrhla část hornin z měsíčního povrchu do vesmíru. Kdyby se podobná událost opakovala a zasáhla Zemi, byl by to náš konec… Americko-britský dokumentární seriál (2007)

19.00 Vesmírná odysea: Robotičtí průkopníci

Nejviditelnějšími úspěchy astronautiky jsou lety s lidskou posádkou. Existují však i jiné projekty, které si zaslouží stejný zájem veřejnosti. Přiblížíme vám lety robotických průzkumníků k jiným planetám…

Zaostřeno na války

20.00 Hitlerovy děti (2)

Ve 30. letech minulého století vznikla v Německu polovojenská organizace Hitlerjugend, která začala provádět masový nábor dětí. Nacisté se snažili vychovat novou generaci, která bude stoprocentně oddaná Hitlerovi a jeho straně… Německý dokument (2000)

21.00 Tajemství ponorky I-52

Japonská ponorka I-52 byla za druhé světové války potopena po amerických náletech. Podaří se týmu elitních badatelů najít na dně moře zlato, které podle všeho vezla? Jediná cesta z Japonska do Německa vedla za války po moři – byla však velmi dlouhá a navíc byly tyto vody čím dál více ovládány spojenci. To přispělo k tomu, že se Japonsko začalo specializovat na obrovské ponorky; některé dokonce zvládaly zdolat celou cestu bez dotankování. Když však Spojenci prolomili kódy Osy, stále více ponorek nikdy nedoplulo do cíle. Jednou z nich byla právě I-52, o níž se mnohé dozvídáme z teprve nedávno odtajněných dokumentů. Tato ponorka opustila Japonsko v březnu 1944 a měla namířeno do nacisty okupované Francie se zastávkou v Singapuru. Součástí posádky bylo i čtrnáct techniků, kteří v Německu měli studovat technologii, kterou pak přivezou do Japonska. Ponorka převážela několik tun opia a kaučuku – a jak ukazují odtajněné spisy, nesla také dvě tuny zlata. Začíná dramatické pátrání…

Příběh Zlaté ponorky si můžete také přečíst na našem webu:

potopena-i-52

První a poslední plavba Zlaté ponorky. Tragédie podmořského korábu

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama