Postižený mrzák spolčený s Ďáblem. Příběh jednoho z nejpodivnějších vládců Evropy dnes na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu.
Císař Vilém II. za mlada...

Úterky jsou na ZOOMu tradičně věnovnány několika velkým a současně zábavným tématům. To znamená, že můžete sledovat pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 Velké vlakové putování II (3)

I v dnešní době se dá v Evropě prožít dobrodružství na železnici. Stačí k tomu mít sto let starého průvodce a projet s ním místa, které kniha uvádí. Vydejte se spolu s britským novinářem Michaelem Portillem vlakem Evropou… Britský dokumentární seriál (2013)

18.55–19.30 Utajené krásy Itálie (2)

Průvodkyně Alex Polizziová, která má italské a anglické kořeny, se vydává za utajenými krásami Itálie. Některé z nich zatím neobjevili ani samotní Italové… Britský dokumentární seriál (2014)

Blok Po stopách historie

20.00 Královna Viktorie a císař mrzák

Císař Vilém II. Pruský se narodil s postižením. Britové ho považovali za šílence spolčeného s ďáblem. Jeho matka, nejstarší dcera královny Viktorie, se vdala za prince Fridricha Pruského, a posílila tak pouta mezi dvěma velkými evropskými mocnostmi. Vilém ovšem svoji matku odsunul ze dvora a začal budovat armádu proti okolním zemím… Britský dokument (2013)


21.05 Ztracené světy II (20)

Poznejte světy dávno ztracené i ty, které existovaly jen ve fantazii. Projděte se starověkým Egyptem, Skotskem Williama Wallace, Jeruzalémem v dobách Ježíše Krista či Hitlerovým imaginárním superměstem… Britský dokumentární seriál (2006)

 

Schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků je pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

   
   
   
   
    
     
     
     

Osvětimský proces ve Frankfurtu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama