Poslední šance vidět Tutanchamona! A starý Egypt na ZOOMu jako bonus

Chcete ještě vidět úžasnou výstavu o Tutanchamonovi? Ještě do konce září máte v Praze šanci!
Tutanchamon

Do konce srpna jsou na výstavě každou sobotu rodinné dny (takže teď už vlastně jenom 2 soboty). Pro děti je připraveno psaní hieroglyfickým písmem a další zábava. Do konce srpna je zde navíc 20% sleva na rodinné vstupné.

Samozřejmě se pokračuje s komentovanými prohlídkami, v září budou dvě mimořádně zajímavé: 4.9. od 17:00 s Vlastimilem Vrtalem a 11.9. od 17:00 s Janou Mynářovou. Více informací o výstavě i přednáškách najdete TADY.

Podívejte se na to, jak výstava vypadá:

Tutanchamon v Praze

Srpen i září se ponesou ve znamení starého Egypta také na ZOOMU. Na co se můžete těšit?

Egyptská říše – od 17.50 (24. 8. Počátek říše; 31. 8. Války faraonů; 7. 9. Krize víry; 14. 9. Hledání nesmrtelnosti)

Jak to, že první velká civilizace na naší planetě je zároveň říší, která přetrvala nejdéle? Zatímco se jiné dokumentární seriály zaměřují jenom na určité aspekty starověkého Egypta, mini série Egyptská říše je kompletním shrnutím od generace nula do konce období Nové říše. Aby odhalili tajemství prvního státního uspořádání, experti vyrazili do všech koutů země. Každý díl se zabývá základními stavebními kameny této civilizace, jako je vznik impéria nebo jeho vzestup k moci daleko přesahující hranice Egypta.

21. 9. 18.00 – Návrat biblických ran (Otrávená voda)

V Bibli se praví, že aby Bůh přiměl Egypťany propustit jeho lid, seslal na jejich zemi deset morových ran. Zvířata a počasí způsobila zkázu, následovaly epidemie nemocí a roje kobylek. Hustě obydlenou oblast v okolí Nilu v té době skutečně postihla celá řada přírodních katastrof, se kterými se vysoce vyvinutá egyptská civilizace nedokázala vypořádat. Dnes se kvůli hrozivým bouřím a záplavám, epidemiím, nemocem přenášených ze zvířata na člověka, znečištění a vysychajícím řekám může zdát, že se ve 21. století biblické rány vrací. Pětidílný dokumentární seriál se zaměřuje na problémy, kterým čelí celé lidstvo, a ptá se: Dokážeme včas jednat?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama