Pondělí 4.února: ZOOM vám ukáže ty největší KATASTROFY

Pondělí, to bude na Prima ZOOM den zasvěcený poznání těch nejhorších katastrof, které málem zničily celou Zemi.
FOTO: Thinkstock
FOTO: Thinkstock

Katastrofy v nás vyvolávají strach, obavy, děs. Ničí majetky lidí ale někdy i celé civilizace. Ale docela často také mění svět k lepšímu. A právě katastrofy jsou tématem pondělního bloku na Prima ZOOM.

Připravili jsme pro vás opět tři špičkové dokumenty. Tentokrát se u nich asi budete trošku bát - ale zejména ten poslední vám dodá i hromadu naděje.

Na dnešní blok jsme velmi pyšní už jen proto, jak je aktuální a jak nové dokumenty se nám podařilo sehnat. Superbouře Sandy se prohnala Amerikou teprve na konci loňského října, svět měl skončit 21.12.2012 - a vy už teď na ZOOMu uvidíte o těchto fenoménem úžasné dokumenty!

Superbouře Sandy (Superstorm) (1/1)
Tip šéfredaktora:               Protože jsem založením optimista a snažím se na všem hledt i dobré stránky (a že je to někdy pořádně těžké), doporučuju dnes Poselství katastrof. Ten dokumenty je vyloženě lékem na duši! Tomáš Karlík Loňská superbouře si vyžádala 150 životů a způsobila škody za miliardy dolarů. V dokumentu uvidíte jedinečné a strhující záběry zuřící katastrofy i zkázy, kterou za sebou zanechala. Tým meteorologů navíc přibližuje divákům „anatomii superbouře“ a snaží se zodpovědět otázku, zda máme v budoucnu čekat další, ještě horší příbuzné ničivé Sandy.

Den konce světa (End Day) (1/1)
V roce 2012 svět neskončil, to ale neznamená, že děsivé finále nemůže přijít třeba už zítra. Na příkladu fiktivního vědce Dr. Howella, který cestuje z londýnského hotelu do své newyorské laboratoře, je ukázáno, jak by do každodenního života mohlo vstoupit hned pět katastrofických scénářů, od obří tsunami, přes virovou pandemii po smrtící dopad meteoritu na Berlín.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Hrůzné katastrofy, které změnily svět

Poselství katastrof (Built From Disaster) (1/6)

I ty nejstrašnější tragédie mají určitou světlou stránku: vědci a konstruktéři se z nich mohou poučit, napříště se vyvarovat chyb a zachránit tak mnohem více životů. Seriál začíná u konstrukce lodí a pokračuje přes vlaky, tunely, mosty a mrakodrapy až po stadiony. Tam všude zjišťujeme, jaké katastrofy vedly k přehodnocení dosavadních postupů.

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

Nalaďte si Prima Zoom

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky - tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama