Pondělí 25.února: Poselství KATASTROF na ZOOMu

Pondělí, to je na Prima ZOOM den zasvěcený poznání těch nejhorších katastrof, které málem zničily celou Zemi.
FOTO: Thinkstock
FOTO: Thinkstock

Katastrofy v nás vyvolávají strach, obavy, děs. Ničí majetky lidí ale někdy i celé civilizace. Ale docela často také mění svět k lepšímu. A právě katastrofy jsou tématem pondělního bloku na Prima ZOOM.

Připravili jsme pro vás opět tři špičkové dokumenty. Tentokrát se u nich asi budete trošku bát - ale také vám ukážou, že bez katastrof není pokroku...

Na dnešní blok jsme velmi pyšní už jen proto, jak je aktuální a jak nové dokumenty se nám podařilo sehnat. Superbouře Sandy se prohnala Amerikou teprve na konci loňského října, svět měl skončit 21.12.2012 - a vy už teď na ZOOMu uvidíte o těchto fenoménem úžasné dokumenty!

Vteřiny před katastrofou (3)
Seznamte se prostřednictvím počítačové animace s tím, co předcházelo nejznámějším přírodním katastrofám, stejně jako neštěstím, jimž byl na vině člověk…

Hurikán Katrina (1)Tip šéfredaktora:               Nevynechejte Hurikán Katrina. Jen málo dokumentů zíéská tak zásadní oceneněn, jako je cena EMMY - jde vlastně o takové malé teelvizní Oscary...          Tomáš Karlík

Hurikán Katrina byl jednou z největších přírodních katastrof v historii. Přinášíme vám její rekonstrukci za použití materiálů zpravodajských stanic, lovců tornád i amatérských kameramanů, která získala v roce 2011 cenu EMMY… Americká dokumentární série (2011)…

Poselství katastrof (3)
Technologický pokrok jde neustále kupředu a moderní věda čerpá nové poznatky i z těch nejhorších neštěstí. Pomocí nich potom dokáže vylepšovat konstrukce a stavby tak, aby se další katastrofy neopakovaly… Americký dokumentární cyklus (2008).

 

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

Nalaďte si Prima Zoom

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky - tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama