Poklady Vatikánu: Co tam skrývá církev? Večer na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Krása Vatikánu

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 Lonely Planet: Neprobádané cesty (6)

Autoři průvodců Lonely Planet vás provedou po nejkrásnějších místech na Zemi. Podíváte se do států, jako jsou Maroko, Kolumbie nebo Laos. Poznáte tamější obyvatele i pamětihodnosti… Americký dokumentární seriál (2009)

18.5520.00 Himálajem s Michaelem Palinem (4)

Na sever severozápadní linkou. Michael Palin, člen legendárního komediálního uskupení Monty Python, se věnuje i cestování po světě. Vydejte se s ním do Himálaje a poznejte spoustu zajímavých míst, která zde objevil… Britský dokumentární seriál (2004)

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Velký útěk: Pravdivý příběh

Poznejte do hloubky jeden z velkých příběhů druhé světové války. Označení „do hloubky“ je tentokrát zcela na místě, protože klíčovou roli sehrálo kopání tajných tunelů. Velký útěk se odehrál roku 1944 v zajateckém táboře Stalag Luft III v Polsku a podepsalo se na něm také tajné americké oddělení MIS-X. Dekódovalo rodinné dopisy, které zajatí vojáci posílali domů. Zdánlivě banální věty obsahovaly zašifrované informace. Přímo v táboře pak zajatci zorganizovali velkolepý útěk několika set vězňů, kvůli němuž potají kopali tři tunely. Jakkoli měl tento pokus temnou dohru, odvaha a důmyslnost všech zúčastněných dodnes budí úžas a obdiv…

21.0022.00 Tajemství světových muzeí (1)

Vatikán. Vypravte se s tvůrci do nejznámějších muzeí a galerií světa a poznejte, jaké poklady a tajemství ukrývají… Kanadský dokumentární seriál (2010)

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama