Po stopách ztracených goril. Středa ve znamení divoké přírody na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Ztracené gorily

Aby byl ZOOM ještě zajímavější a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Středa v něm bude věnována dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na úplně nový programový blok Zločin pod lupou a pak na oblíbenou Fascinující přírodu. V každém bloku uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Zločin pod lupou:

18.00 Kriminál natvrdo (2)

Vydejte se s tvůrci dokumentu do nejznámějších věznic a poznejte, co obnáší tvrdý život za mřížemi. A to nejen z pozice trestanců…

19.00 Prvních 48 hodin (1)

Tělo v parku a střelba v Ruby Street Nahlédněte do práce detektivů v prvních 48 hodinách vyšetřování těch nejzávažnějších zločinů. Pokud se v tomto termínu nepodaří najít stopu nebo nějaké vodítko, šance na dopadení pachatele se rychle zmenšuje… Americký dokumentární seriál (2004)


Blok Fascinující příroda

20.00 Yellowstone (3)

Yellowstonský národní park, větší než některé státy, je jednou z nejpůsobivějších oáz divoké přírody na naší planetě. Co do bohatosti živočišných druhů jde o místo, které může konkurovat i africkým pláním. Na pozadí majestátní krajiny plné svěžích luk, hlubokých lesů a horkých zřídel se vám představí vzájemně propletené příběhy svých obyvatel: vlků, medvědů grizzly, antilop, bizonů. Všechna zvířata se samozřejmě musejí vyrovnávat s proměnami ročních období. Zimu s padesátistupňovými mrazy střídá jaro plné květů a nového života. Léto proběhne ve znamení sucha a vyčerpávajících veder. A podzim je zase obdobím, kdy se všichni ze všech sil snaží zásobit na zimu… Osudy zvířecích obyvatel Yellowstonu jsou v tomto třídílném dokumentu ověnčeném řadou mezinárodních ocenění podané ohromujícím a strhujícím způsobem.

21.00 Po stopách ztracených goril

Zaměstnanec kamerunského centra divoké zvěře jménem Bama se vydává na výpravu s cílem nalézt nigerijské nížinné gorily. Tento druh je na pokraji vymření, a to hlavně kvůli lovu a kácení pralesů. Podaří se tento vzácný druh vystopovat? Pro Bamu má akce osobní rozměr – hledá zejména rodinu své oblíbené gorilí samice Nyango, kterou kdysi odchytili pytláci a s níž ho pojí letité přátelství. Setká se i se šamanskými rituály a legendami, které se k těmto lidoopům vážou, a dalšími divokými zvířaty.


Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama