Po stopách krvavých diktátorů Severní Koreje. Dnes na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Kim Čong-il: Utajená fakta
Kim Čong-il: Utajená fakta

Úterky jsou na ZOOMu tradičně věnovnány dvěma velkým tématům: dobrodružstvím na cestách a poznávání historie. To znamená, že můžete sledovat pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 Austrálií se Simonem Reevem (3)

Cestovatel Simon Reeve vyráží na cestu po Austrálii, zemi zabírající celý světadíl. Je to zázračný kraj plný unikátní zvěře. Bohatá země těžící z blízkosti východní Asie, ale i nejsušší místo na světě zmítané výkyvy počasí. Pokud si myslíte, že ji znáte, změníte názor. Austrálie, to nejsou zdaleka jen klokani… Britský dokumentární seriál (2013)

 

18.5520.00 Pěšky napříč světem (6

Pravou krásu světa poznáte pouze tehdy, vydáte-li se jako dávní cestovatelé v historii nehostinnou krajinou pěšky. Aljaška, Nový Zéland, Velká čínská zeď a další místa, jak je neznáte… Americký dokumentární seriál (2007)

 

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Hitlerova tajná stíhačka

V posledních měsících Hitlerovy Třetí říše se do vzduchu vydává přísně tajná stíhačka Horton 229. Spojenecké vojsko získalo informaci, že má nacistická armáda zbraň, která by mohla změnit výsledek války. V dubnu roku 1945 americká armáda objevuje přísně tajné zařízení, které ukrývá jednu z nejvyspělejších německých zbraní. Stíhačku vyrobenou téměř výhradně ze dřeva. Stroj byl převezen do Ameriky, ale možnost jeho radarové detekce nebyla nikdy otestována. Stíhačka zůstala ukryta v přísně střeženém vojenském objektu.

Tým specialistů se pokusí zhotovit věrnou repliku tohoto stroje a následně otestovat viditelnost na spojeneckém radaru z druhé světové války. Obtížně zjistitelné letouny začaly letecké společnosti vyvíjet pak až v sedmdesátých letech.

21.0022.00 Kim Čong-il: Utajená fakta

V posledních měsících Hitlerovy Třetí říše se do vzduchu vydává přísně tajná stíhačka Horton 229. Spojenecké vojsko získalo informaci, že má nacistická armáda zbraň, která by mohla změnit výsledek války. V dubnu roku 1945 americká armáda objevuje přísně tajné zařízení, které ukrývá jednu z nejvyspělejších německých zbraní. Stíhačku vyrobenou téměř výhradně ze dřeva. Stroj byl převezen do Ameriky, ale jeho možnost radarové detekce nebyla nikdy otestována. Stíhačka zůstala ukryta v přísně střeženém vojenském objektu.

Tým specialistů se pokusí zhotovit věrnou repliku tohoto stroje, a následně otestovat viditelnost na spojeneckém radaru z druhé světové války. Obtížně zjistitelné letouny začaly letecké společnosti vyvíjet pak až v sedmdesátých letech.

Kim Čong-il: Utajená fakta - upoutávka

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama