Po čem samice touží? To se dozvíte už dnes večer na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Paviáni od Okavanga
Paviáni od Okavanga

Aby byl ZOOM ještě zajímavější a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Středa v něm bude věnována dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na úplně nový programový blok Zločin pod lupou a pak na oblíbenou Fascinující přírodu. V každém bloku uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Zločin pod lupou:

17.50 Zločiny za hranou (12)

Zločiny, které se opravdu staly, a skutečné vyšetřování. Poznejte, kdo a proč zavraždil prostitutku u španělského pobřeží, kdo zavinil násilnou smrt tří lidí na výsostném území Vatikánu a kdo se nechal k zabíjení inspirovat vlastním románem… Americký dokumentární seriál (2011)

18.55 Forenzní vyšetřovatelé II (4)

Neúnavná práce detektivů a forenzních odborníků pomáhá dopadnout viníky závažných zločinů. Jejich vyšetřování je krok za krokem pečlivě zdokumentováno. Uvidíte exkluzivní záběry z policejních kamer, fotografie z míst činu a další záznamy, které normálně vůbec neopustí soudní síň… Australský dokumentární seriál (2005)


Blok Fascinující příroda

20.00 Po čem samice touží (1/2)

Výběr partnera je stěžejní bod v životě samic všech živočišných druhů. Co rozhoduje u paviánů, motýlů nebo tetřívků o tom, kdo dostane šanci zplodit další generaci…? Americký dokument (2008)

21.00: Paviáni od Okavanga

V mokřadech delty řeky Okavango v severní Botswaně žije výjimečná skupina paviánů čakma. Mokřad jim poskytuje dostatek potravy i vody. Paviáni se brodí bažinami, dokážou plavat a přespávají na ostrůvcích. Vyhledávají vysoké koruny stromů, kam za nimi nemůžou predátoři, jako jsou lvi nebo krokodýli. V čele skupiny sedmdesáti paviánů stojí vůdčí samec Boro. Samice tvoří jádro tlupy a po narození dědí postavení své matky ve skupině. Tento dokument vám přiblíží i další pozoruhodné sociální návyky paviánů, a to včetně upevňování vztahů vzájemným čištěním srsti nebo zastrašování pomocí zívání. Pozice alfa samce je tu přitom značně vratká. Jak dlouho vydrží Boro v čele skupiny?


Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

 

Po jakých mužích ženy nejvíc touží? Známe odpověď

Po jakých mužích ženy nejvíc touží? Známe odpověď

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama