Planeta pod vládou dravých dinosaurů – to je neděle na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Masožravý dinosaurus

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také neděle v něm bude tvořena dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.50 Moderní zázraky (14)

Jak moderní společnost využívá technologie a jak ji ovlivnily? Jaké poznatky vedly k objevu velkých technických vynálezů? Americky dokumentární seriál (2005–11)

18.55  Odhalená věda (2)

Velký mráz. Na naší planetě se pravidelně střídají doby ledové s teplejšími obdobími. Je však možné, že by mohlo dojít k náhlé změně klimatu a my byli vystaveni mrazům v nejbližší době? Americký dokumentární seriál (2005)


Ztracený svět dinosaurů

20.00 Když dinosauři vládli světu (4)

Monstra z Jižní Ameriky. Vydejte se do časů, kdy dinosauři vládli světu. Postupně navštívíte všechny světadíly a poznáte, jací tvorové v nich žili v pradávných dobách… Americký dokument (1999)

 

21.00 Pravda o dinosauřích zabijácích (2)

Víme, že někteří dinosauři byli ohromní a divocí. Ale teprve nyní odhalujeme o těchto vraždících strojích úplnou pravdu. Byl tyrannosaurus rex skutečným králem dinosaurů, nebo jen obyčejný mrchožrout? A obávaný velociraptor? Byl malý a pokrytý chmýřím? Nové technologie vám ukážou dinosaury tak, jak jste je zatím nikdy nemohli vidět. Pojďme otestovat útočné a obranné schopnosti těchto monster na biomechanických modelech v životní velikosti. Podívejte se, jak obrovské čelisti rozdrtí kravskou zdechlinu a co vydrží lebka triceratopse při rychlosti 35 km/h. A představte si dinosaury řádící v ulicích Manhattanu.

 

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama