Pátek s Vetřelci dávnověku na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Vetřelec dávnověku

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také pátky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Vše o fenoménu Vetřelci dávnověku čtěte v našem speciálu

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.50 Vetřelci dávnověku (9)

Podle některých badatelů dokazují staré legendy, záznamy z kronik a další archeologické nálezy, že na naší planetě mnohokrát v minulosti přistáli mimozemšťané. Jsou tyto důkazy přesvědčivé? Byli mimozemšťané předobrazem bohů? Slavný americký kontroverzní dokumentární seriál (2010)

18.55 Nadpřirozené jevy ve světle vědy II (4)

Vědci se snaží nalézt odborné vysvětlení povídaček o zombie, lochnessce, samovznícení, levitaci, bermudském trojúhelníku a dalších nadpřirozených úkazech. Povede se jim to? Britský dokumentární seriál (1999)


Úžasné oceány

20.00 Dokonalý žralok

Existuje jakýsi univerzální, „dokonalý“ žralok? Žraloci se přece vyvíjejí už 400 milionů let... Dá se tedy předpokládat, že by dnešní podoba těchto predátorů měla být perfektně vybroušená. Přední kameraman a milovník žraloků Mike deGruy nás v tomto dokumentu seznámí s nejúžasnějšími druhy žraloků, které brázdí světové oceány, a s pomocí digitálních triků se setká i s těmi z dob dávno minulých. Někteří z nich jsou téměř nepřekonatelnými „stroji na smrt“. Je však mezi nimi nějaký, který nad příbuznými výrazně vyniká a kterého bychom mohli nazvat „dokonalým“?

21.00 Podmořská dobrodružství: Naděje pro Středozemí

Je to jedno z největších úskalí při zkoumání oceánů: Jak se dostat co nejblíže podmořskému dění, ale zároveň ho nenarušit? Frederic Buyle zná odpověď – hloubkový potápěč, který se dokáže na jedno nadechnutí dostat do padesátimetrové hloubky a vydržet tam až čtyři minuty. Nehlučná metoda mu umožňuje přiblížit se i k nejplašším tvorům. V této dokumentární sérii navíc spojuje síly se zkušenými biology a kameramanem Christanem Petronem, který pracoval na slavném filmu Magická hlubina. Výsledkem jsou nádherně nasnímaná podmořská dobrodružství ze Středomoří, Polynésie či Mexika.

 V tomto díle: Tým biologů a hloubkových potápěčů se tentokrát chystá k ostrovu Guadalupe. Je proslulý výskytem velkých žraloků bílých. Trojice potápěčů se k nim pokusí dostat co nejblíže a pořídit jedinečné záběry. Rádi by tak vyvrátili domněnku, že jde o krvelačná monstra…

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama