Pátek na ZOOMu: Legendární příšery a hrozivá megapiraňa

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Megapiraňa
Megapiraňa

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také pátky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Vše o fenoménu Vetřelci dávnověku čtěte v našem speciálu

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.50 Vetřelci dávnověku II (2)

Podle některých badatelů dokazují staré legendy, záznamy z kronik a další archeologické nálezy, že na naší planetě mnohokrát v minulosti přistáli mimozemšťané. Jsou tyto důkazy přesvědčivé? Byli mimozemšťané předobrazem bohů? Slavný americký kontroverzní dokumentární seriál (2010)

18.55 11. září: Legendární příšery (1)

Vietnamský divoch! V různých částech světa se čas od času objeví zpráva o tajemném tvorovi, o němž není v učebnicích ani zmínka. Tým pěti vědců si vybírá různé tajemné legendy a vydává se objasnit, zda by tyto bájné příšery opravdu mohly existovat… Kanadský dokumentární seriál (2010)


Úžasné oceány

20.00 Megapiraňa

Skupina biologů loví v Amazonii nejrůznější druhy piraň. Jejich cílem je zjistit, čím a jak se živila megapiraňa, která žila před osmi miliony let. I dnes jsou tyto ryby velice nebezpečnými predátory s obrovskou silou v čelistích. Vědci by chtěli zjistit, jestli měla jejich obří předchůdkyně vzhledem ke svým proporcím i úměrně větší sílu. Mohla si troufnout na dvanáctimetrového krokodýla, devětsetkilovou vodní krysu a na obrovské želvy? Začíná dobrodružná výprava, při níž zblízka poznáme některé z 35 známých druhů piraní…


21.00 Přízraky Černého moře

Hluboko pod hladinou Černého moře se nachází nespočet vraků starověkých lodí, které jsou díky toxické neokysličené vodě dokonale zakonzervované. Expedice profesora Ballarda věří, že prozkoumání těchto vraků přinese odpovědi na řadu dosud nezodpovězených otázek. Ballard vyráží na místo nálezu mimořádně zajímavého vraku byzantské lodi. Snaží se jej prozkoumat s pomocí moderních technologií, a to včetně podmořského robota. Expedice je štědrá na překvapivá zjištění a nálezy. V hlubinách na objevitele čekají vzácné amfory, fantasticky zachovalé části dávných lodí – a možná ještě něco víc…

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama