Pátek 1. března: Prozkoumejte se ZOOMem hlubiny oceánů

Protože jsou oceány tak daleko a jsou pro nás tak exotické, milujeme je. Jen málokdo z nás má možnost poznat jejich podivné obyvatele na vlastní oči. A právě od toho jsou tu dokumenty na Prima ZOOM.
FOTO: Thinkstock
FOTO: Thinkstock

Dnes večer budeme pokračovat v premiérách se seriály, které začaly už minulý týden, ale uvidíte i některé nové dokumenty. Nemusíte se bát, díly na sebe přímo nenavazují - jde jen o epizody, které zkoumají mořský život pokaždé z jiného úhlu. Hezký večer s prémiovými dokumenty na Prima ZOOM!

Tip šéfredaktora:                Může být lachtaní samice lepší máma než člověk? Když se podíváte na dokument Lachtaní supermáma, tak se dozvíte odpověď...                           Tomáš Karlík Utajená moře (2)
Nejen hluboké oceány v sobě skrývají rozmanitost a krásu. Stejně překvapivá pro nás mohou být i menší a opomíjená moře… Britská dokumentární série (2011)

Lachtaní supermáma

Vydejte se s vědci do vod při jižním pobřeží Austrálie za lachtaní rodinkou. Dosud nevídané záběry odhalují tajemství jedné z nejoddanějších matek mořské říše, která se v mnoha ohledech odlišuje i od nejbližších zvířecích příbuzných. Na úžasné výpravě zblízka poznáte ploutvonohou „supermámu“, která se snaží naučit své mládě, kde a jak hledat potravu. Mládě musí unikat smrtícím nástrahám, aby jednou mohlo samo předat jedinečné zkušenosti další generaci.

Lovci žraloků (Shark Men) (5/11)
Velkého bílého žraloka známe z filmů jako lidožravého dravce. Tým dobrodruhů nám ale odhalí jeho skutečnou tvář... Americký dokumentární seriál (2009).

 

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

Nalaďte si Prima Zoom

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky - tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama