Odhalte tajemství mizejících ostrovů! Na ZOOMu dnes večer

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Mizející ostrovy

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také pátky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Vše o fenoménu Vetřelci dávnověku čtěte v našem speciálu

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.50 Vetřelci dávnověku (8)

Podle některých badatelů dokazují staré legendy, záznamy z kronik a další archeologické nálezy, že na naší planetě mnohokrát v minulosti přistáli mimozemšťané. Jsou tyto důkazy přesvědčivé? Byli mimozemšťané předobrazem bohů? Slavný americký kontroverzní dokumentární seriál (2010)

18.55 Nadpřirozené jevy ve světle vědy II (3)

Vědci se snaží nalézt odborné vysvětlení povídaček o zombie, lochnessce, samovznícení, levitaci, bermudském trojúhelníku a dalších nadpřirozených úkazech. Povede se jim to? Britský dokumentární seriál (1999)


Úžasné oceány

20.00 Tajemství mizejících ostrovů

Odlehlé a neprobádané Chesterfieldovy ostrovy leží asi v polovině cesty mezi Austrálií a Novou Kaledonií. Jsou tvořeny korálovým atolem o rozloze 3500 kilometrů čtverečních, který vznikl tektonickou činností před 8 miliony lety. Korálové atoly jsou důležitým ekosystémem – jsou nazývány i mořskými deštnými pralesy. Zaujímají sice jen desetinu světových oceánů, ale odehrává se na nich 50 procent všeho mořského života. K Chesterfieldovým ostrovům se nyní vydává expedice, která má zjistit, co v této jedinečné lokalitě narušuje přirozenou rovnováhu. Zároveň díky ní poprvé uvidíme místní fascinující podmořský svět, kde se na svých poutích setkávají velryby, žraloci i želvy…

21.00 Podmořská dobrodružství: 24 hodin na útesu

Tým hlubkových potápěčů se tentokrát zaměří na korálové útesy. Na ostrově Moorea a atolech Rangiroa a Fakavara se ponoří do harmonického světa podmořského života… Francouzský dokument (2011)

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama