Obří africké prase. Dnes na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Prase savanové

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také soboty v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Egyptská říše (2)

Počátek říše Poznejte historii jedné z nejúžasnějších kultur světových dějin od jejího počátku při spojení Horního a Dolního Egypta, až po vládu Ramsese II. Seznamte se s nejvýznamnějšími faraony i s obdobím krize víry a hledání nesmrtelnosti… Americký dokumentární seriál (2011)


18.55 Vzestup a pád starověkého Říma (2)

Nero. Seznamte se se starověkým Římem v časech, kdy mu vládl Nero, Ceasar či Konsantin. Poznejte doby, kdy v jeho ulicích rostly architektonicky vyspělé stavby, ale lid umíral hladem… Britský dokumentární seriál (2006)

Úchvatná říše zvířat

20.00 Život (8)

Nejvyšší poslání. Fascinující dokument ze života zvířat, který ukazuje jejich každodenní boj o přežití. Poznejte inteligenci delfínů, rychlost šelem, mrštnost tuleňů či šikovnost opic… Britský dokumentární seriál (2009)

21.00 Prase savanové: Život jedné rodiny

Afrika je domovem největšího počtu savců na světě. Patří k nim i prase savanové. Jeho život není zrovna lehký. Často se stává kořistí gepardů, levhartů či lvů. Jednoho roku se dožije jen čtyřicet procent populace. Prasata ovšem mají své trumfy. Například rychlost a bravurní schopnost kličkování. Existenci jim usnadňují také bahenní lázně, které je zbavují parazitů, nebo rafinovaný systém dorozumívání. V jedinečném dokumentu budete s týmem filmařů sledovat rodinu prasat savanových v rezervaci v africké Botswaně. Dokáže samice zvaná Půlkel, která je vůdkyní skupiny, úspěšně vychovat mláďata a ochránit je před predátory?

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama