OBRAZEM: Navarra - země tak krásná, že zachránila i Hru o Trůny

Magické!
Navarra: země tak krásná, že zachránila Hru o Trůny - Obrázek 1

šestá série Hry o trůny je zatím pro většinu fanoušků seriálu tak trošku zklamáním. Děj je řídký, scény nepříliš překvapivé - a očekávání asi až příliš vysoká. Ale na čem se fanoušci i kritika rozhodně shodují, je výprava a exteriéry. Ty z nejnovější řady úspěšného seriálu opět dělají něco výjimečného.

Čím to? Filmaři se totiž letos vydali z Chorvataska do Španělsla, konkrétně do Navarry. Tato fascinující historická země, která byla většinu středověku nezávislým královstvím, dnes těží ze své nepřístupnosti a výjimečných klimatických podmínek. Leží na úplněm severu Španělska, u hranic s Francií.

 

Žije zde jen asi půl milionu obyvatel, ale o to pestřejší a bohatší je místní příroda. Návštěvníci, turisté i místní si mohou užít více než padesáti chráněných území! Navarra je neskutečně pestrá, díky tomu, jak je rozdělená horami, se zde dají najít rovnou tři zcela odlišné druhy krajiny - a to filmařům extrémně vyhovuje:

  1. horské hřbety Pyrenejí na severu, s výjimečnými krajinami jako je například Baztanské údolí
  2. La Riviera na jihu, prostá země s malými lagunami a úrodným údolím řeky Ebro
  3. a mezitím La Zona Media, s působivou krajinou jako Hoces de Lumbier či Arbayun

Autoři Hry o trůny si našli především krajiny, které působí jako africké nebo asijské pouště, mají v seriálu představovat země kočovných Dothraků. Na většině snímků z galerie najdete chráněné území Bardenas Reales. Asi třicetikilometrová oblast zatím zůstala ušetřená nájezdů turistů, takže zde filmaři získali jedinečné místo na natáčení.

Bohužel je již teď jasné, že po úspěchu seriálu také sem zamíří miliony turistů z celého světa... Podívejte se, jak Bardenas vypadá z horského kola:


 

Navarru lze rozdělit na 3 části: horské hřbety Pyrenejí na severu, s výjimečnými krajinami jako je například Baztanské údolí; La Riviera na jihu, prostá země s malými lagunami a úrodným údolím řeky Ebro; a mezitím La Zona Media, s působivou krajinou jako Hoces de Lumbier či Arbayun.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama