Objevte Zakázané město dnes na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Lev v Zakázaném městě

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50: Indický oceán se Simonem Reevem (2)

JAR, Mozambik, Zanzibar. Slavný britský spisovatel, cestovatel a moderátor Simon Reeve se vydává ukázat život v zemích kolem Indického oceánu. Pojďme ho doprovodit… Britský dokumentární seriál (2012)


18.5520.00 Krásy Evropy se Samanthou Brown (25 + 26)

Známá cestovatelka a moderátorka Samantha Brown vás provede nejkrásnějšími evropskými velkoměsty, jako jsou Paříž, Řím nebo Londýn, i menšími městečky jako Oxford. Navštívíte místní památky, restaurace a vyhlášené obchody... Americký dokumentární seriál (2004)

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Zakázané město (2)

V samém srdci Pekingu se nachází Zakázané město. Sídlo všemocných vládců Číny a největší palácový komplex, jaký byl kdy postaven. Zrodil se za vlády uzurpátora Jung-leho a stal se symbolem jeho absolutní moci. Toto vynikající dokumentární drama vám přiblíží, jak a proč toto monumentální dílo vzniklo, kdo na něm pracoval a jak za jeho zdmi žili vysoce postavení úředníci, konkubíny, tisíce eunuchů… Ožije před vámi šestisetletá historie dnešního turistického magnetu, během níž se v Zakázaném městě vystřídalo 24 císařů.

21.0022.00 Druhá tvář géniů (2)

Historie zná mnoho pozoruhodných osobností, ale jen o některých můžeme prohlásit, že byly obdařeny výjimečnou inteligencí, talentem i charismatem. Že šlo skutečně o geniální jedince, kteří zanechali nesmazatelnou stopu. Série se zaměřuje na právě takové „rarity“ světových dějin, a navíc je představuje z nového úhlu. Co skrývali Čingischán, Leonardo da Vinci či Archimedes? Pořad zdobí počítačové triky, díky nimž před námi ožijí například mnohé z Leonardových vynálezů nebo Řecko Archimédovy doby.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama