Nová řada Vetřelců dávnověku je tady! Ode dneška na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Asgard ze seriálu SG

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také pátky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Vše o fenoménu Vetřelci dávnověku čtěte v našem speciálu

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.50 Vetřelci dávnověku II (1)

Podle některých badatelů dokazují staré legendy, záznamy z kronik a další archeologické nálezy, že na naší planetě mnohokrát v minulosti přistáli mimozemšťané. Jsou tyto důkazy přesvědčivé? Byli mimozemšťané předobrazem bohů? Slavný americký kontroverzní dokumentární seriál (2010)

18.55 11. září: Věda a konspirace (2)

Byl to den, na který Amerika nikdy nezapomene. Miliony lidí však věří, že za útokem bylo víc, než máme dovoleno vědět. Většinu konspiračních teorií nyní prověří věda… Německý dokumentární seriál (2009)


Úžasné oceány

20.00 Po stopách žraloka bílého

S lodí Calypso Star a jejím kapitánem Rolfem Czabeyskim se zúčastníme výpravy k Neptunovým ostrovům u jižního pobřeží Austrálie. Kapitán zde pro diváky pořádá velmi vzrušující a svéráznou zábavu – potápění v kleci v blízkosti divokých žraloků bílých. Kromě této adrenalinové činnosti se věnuje také vědě. Účastní se programu monitorování populace a migračních cest žraloka bílého. Sledovací zařízení jsou jen jedním z nástrojů, s jejichž pomocí vědci zjišťují nové informace o těchto úžasných tvorech, kteří jsou často neprávem vnímáni pouze jako krvelační zabijáci.

21.00 Podmořská dobrodružství: Velryby jižního Pacifiku

Jde o jedno z největších úskalí při zkoumání oceánů: Jak se dostat co nejblíže k podmořskému životu, ale zároveň ho nenarušit? Frederic Buyle zná odpověď. Řešením je hloubkový potápěč, který se dokáže na jedno nadechnutí dostat do padesátimetrové hloubky a vydržet tam až čtyři minuty. Nehlučná metoda mu umožňuje přiblížit se i k těm nejplašším mořským tvorům. V této dokumentární sérii navíc žabí muži spojují síly se zkušenými biology a kameramanem Christanem Petronem, který pracoval na slavném filmu Magická hlubina. Výsledkem jsou nádherně nasnímaná podmořská dobrodružství, která nás zavedou do Středomoří, Polynésie či Mexika.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama