Německé diplomaty připraví na další velkou krizi Battlestar Galactica

Seriál o robotech jako příprava na diplomatickou kariéru? Proč ne!
Poslední večeře v BSG

80 budoucích německých diplomatů bude na 5 dní studovat slavný seriál Battlestar Galactica. Potom se vtělí do rolí postav ze seriálu a vyzkouší si, jaké by to bylo ocitnout se na jejich místech. Ano, politici budou trénovat na LARP.

Pro ty, kdo vědí, co to LARPy jsou, doporučujeme tento odstavec přeskočit, vy ostatní čtěte. Slovníková definice říká, že „Larp je forma hraní rolí, ve které živí lidé fyzicky svými činy představují činy svých postav. Účastníci interagují mezi sebou navzájem a s okolním prostředím, přičemž usilují o splnění cílů ve fiktivním světě reprezentovaném světem skutečným.“ Zjednodušeně je to taková sofistikovanější hra na policajty a zloděje, která baví i dospělé.

A právě německý LARP s názvem Project Exodus si diplomaté vyzkouší – respektive už s tím začali 4. února. Místem, kde se akce odehrává, je vysloužilý torpédoborec německého vojenského námořnictva Mölder, který se stane bitevní lodí Hesperios.

Co a proč?

Účastníci se stanou v projektu posledními zbytky lidstva, které prchá pryč ze zničené planety a hledá nový domov. Musí řešit řadu konfliktů o zdroje, práva na velení a podobné – a přitom mezi nimi může být řada skrytých nepřátel.

Organizace, která za LARPEM stojí, by ráda, pokud to celé uspěje, transformovala svůj projekt i do dalších jazyků a nabídla ho jako testovací prostředí schopností budoucích diplomatů i jinde…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama