Nejvražednější kosatky – podívejte se jim na zoubek na ZOOMu

Protože jsou oceány tak daleko a jsou pro nás tak exotické, milujeme je. Jen málokdo z nás má ale možnost poznat jejich podivné obyvatele na vlastní oči.
Samci dosahují 9 m délky a hmotnosti až 10 tun;samice jsou menší. FOTO: Thinkstock
Samci dosahují 9 m délky a hmotnosti až 10 tun;samice jsou menší. FOTO: Thinkstock

Také dnes večer budeme pokračovat v premiérách se seriály o mořích, oceánech a jejich barvitých, nebezpečných i děsivých obyvatelích. Překvapivá zjištění čekají na lidstvo nejen v hlubokém vesmíru, ale i v hlubinách mořských.

Stále jich mnoho zbývá – vždyť oceány pokrývají 71 % naší planety a probádat jsme jich zatím dokázali jen 5 %! Vydejte se na vizuálně úchvatnou výpravu a poznejte oceány jako nikdy dříve. Navštívíte hlubiny, budete se bát o životy filmařských štábů i roztomilých barevných rybek.

Hezký večer s prémiovými dokumenty na Prima ZOOM!

Tichomořské hlubiny (2)

Tip dramaturga: Kosatky u argentinského poloostrova Valdés, který je proslulou lokalitou plnou mořských savců a ptáků, se naučily naprosto unikátním způsobům lovu a neustále se zlepšují. Jde o taktiky, které nebyly pozorovány v žádné jiné kosatčí populaci na světě. Příkladem je dokonale zvládnutý útok na oběť, která není ve vodě, nýbrž nevědomky prožívá poslední chvíle života na kamenité pláži, kam se černobílý pětitunový predátor čile vymrští. Zdejší kosatky jsou rok od roku vražednější, učí se, troufají si na větší kořist. Kam až dokážou tato majestátní zvířata zajít?
Pavel Němec

Tým potápěčů se vydává do neprobádaných hlubin, kde se skrývají vraky válečných lodí nebo dosud neobjevené druhy živočichů… Britský dokumentární seriál (2006)

Modrá planeta (6)

Vydejte se do málo probádaných podmořských hlubin v různých zeměpisných pásmech, kde žijí podivní živočichové v mnohdy extrémních podmínkách. Korálové útesy, ledový oceán nebo moře mírného pásma odkryjí svá tajemství… Britský dokument (2001)

Nejvražednější kosatky
Poznejte způsob života kosatek dravých, nejnebezpečnějších dravců v oceánu. Seznamte se s jejich fascinujícím a zároveň krutým světem, s důvody, proč topí mláďata velryb či shazují kořist z ledových ker… Americký dokument (2009)

 

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

Nalaďte si Prima Zoom

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky – tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama