Nejlepší z nejlepších! Poznejte vojáky z jednotek SAS

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je čtvrtek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
SAS

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také čtvrtky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Tajemství Země a vesmíru a Zaostřeno na války. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Tajemství Země a vesmíru:

17.50 Jak vznikla Země II (10)

Vydejte se na výpravu geologickou historií Země. Od jejího zformování před 4,5 miliardami let až do současnosti. Prozkoumejte nejhlubší místa na světě, nebezpečné zlomy způsobující zemětřesení, sopky, prastará jezera a další přírodní úkazy...

19.00 Nepříjemná tajemství v oceánech (1)

Ocitáme se v Ghaně, kde se biolog Justin chystá sledovat divoká zvířata. Čeká ho nemilé zjištění – obrovský úbytek živočichů. Justin srovnává své záznamy se staršími, které nalezl v archivech, a zjišťuje katastrofálnost situace. Největší vinu nesou lovci, které strážci parků marně pronásledují. Jakousi záhadou souvisí úbytek savců také s úbytkem ryb. Pokud je jich nedostatek, mizí z buše více zvířat. Poznatek potvrdí sledování místních trhů. Justin je monitoruje celé tři roky! Nedostatek ryb zvýší cenu, čímž naroste poptávka po mase obyvatel buše. Ve městě Swakopmund v Namibii si další bioložka všimla podivného úkazu – zápachu a podivného zbarvení vody. Záhy se na pobřeží objevily tuny mrtvých ryb…

Zaostřeno na války

20.00 Deset dní do konce války (2/2)

Deset dní není mnoho času. Pokud však oněch deset dní prožíváte ve válce, je to doba, která může rozhodnout o vašem životě či smrti. Několik pamětníků vzpomíná, jak tyto dny ovlivnily jejich další život… Dvoudílný kanadský dokument (2005)

 

21.05 SAS - První z prvních (1)

V roce 1941 budoucí velitel a duchovní otec SAS David Stirling vešel do kanceláře generála Ritchieho a přemluvil ho, aby si prostudoval jeho návrh na vytvoření malých úderných jednotek. Ani jeden z mužů tehdy netušil, jaké slávy tento projekt dosáhne. Originals – zakládající členové – vzpomínají na výcvik u Suezského průplavu. Vybavení museli ukrást blízké jednotce Novozélanďanů. Při první operaci jednotky Crusader v listopadu 1941 byli v hrozné písečné bouři vysazeni v týlu Němců a Italů v severní Africe. Napadli letiště nepřítele s cílem zničit co největší počet letadel, a tak eliminovat letecké krytí Němců. Z původních pětašedesáti vojáků, kteří seskočili, přežilo pouze jednadvacet. Posléze začala jednotka operovat v džípech…

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama