Nejkrásnější stromy světa vám ukážeme v neděli - na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Pozoruhodný strom

Také neděle jsou na ZOOMu tvořeny dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.50 Geniální vynálezy (4)

S trojicí moderátorů a vědců se podíváme na nejzásadnější vynálezy v dějinách lidstva. Jak vznikaly první generátory, motory, parní stroje, telegrafy, telefony, fotografie nebo televize? Britský dokumentární seriál (2013)

18.55 Stromy: Kymácející se obři (6)

V celé Evropě jsou stromy ohroženy různými rostlinnými viry i nezdravým prostředím. Na některých místech je nemocný každý druhý strom. Ale situace není beznadějná, vyžaduje od lidí pochopení a snahu s tím bojovat… Německý dokument (2006)


Život naostro

20:00 Na Mount Everest s princem Harrym

Sledujte příběh pěti válečných veteránů, kteří si s podporou prince Harryho dali za cíl vystoupit na nejvyšší horu světa. Čeká je tvrdý trénink, namáhavý výstup do základního tábora i smrtící nebezpečí na cestě ledopádem Khumbu… Britský dokument (2014)

21.05: Kouzla Davida Blaina: Skutečnost, nebo magie? (1)

Kouzelník a mág David Blaine předvádí svá kouzla, která hraničí s naprostou a neuvěřitelnou skutečností, přímo na ulici nebo v domech velkých hvězd. Co na jeho výkony řekne Harrison Ford, Jamie Foxx nebo Will Smith? A prokoukne je Stephen Hawking? Americký dokument (2013)

 

Vysílací schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život na ostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama