Nejkrásnější místa oceánů navštívíte v pátek na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Kareta na útesu

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány. V každém z nich uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.55  Honba za UFO (3)

Tří vyšetřovatelé pátrají po stopách UFO. Každý z nich je z jiného oboru. Ben McGee je geolog, Erin Ryderová je laboratorní analytička a James Fox je ufolog. Vyšetřovatelé prošetřují výskyt UFO, ke kterému údajně došlo v Texasu. Tento objekt natočil policista. S tím si také vyšetřovatelé promluví a on jim řekne, že objekt, který natočil, nedokáže identifikovat. Poté vyšetřovatelé sezvou lidi z města Dublin na hromadnou debatu. Tam lidé vyprávějí o svých zážitcích s tímto záhadným UFO. Jeden z vesničanů, člověk jménem Kacey, jim řekne, že pořídil záznam na kameru. Tvrdí, že UFO nevydávalo žádný zvuk a shoduje se s ostatními, že bylo obrovské.

Poté vyšetřovatelé natáčí v lese, ale nic zajímavého nenajdou. Poté se sejdou s bývalým armádním důstojníkem, který jim řekne nějaké informace o pozorování UFO. Tvrdí, že UFO existuje a mělo by se zkoumat. Pak se pokusí vyzkoušet, jak by vypadalo natočení dvou letadel u sebe a jestli si je lidé nemohou splést s UFO. Další člověk jim dá zajímavou nahrávku, která vznikla tři měsíce po hromadném pozorování UFO. V tomto záběru je létající talíř za bílého dne. Není ale velký, jak říkali lidé z hromadného pozorování, a záběry nemohou nic prokázat. Další vesničan vyšetřovatelům řekne, že UFO viděl z velké blízkosti. Nakonec se vyšetřovatelé vydají do lesa ke starému mlýnu, kde natočí něco zvláštního, co by mohlo připomínat létající talíř, ale může to být i něco jiného.

 

18.55 Je to možné? II (6)

Povídačky o podivných netvorech jsou staré jako lidstvo samo. Je ale opravdu možné, že naší planetě žijí skrytě nezdokumentované příšery? Vydáme se na Sumatru po stopách bájného malého muže z lesa i do města Canovanas, v jehož okolí se zrodila legenda o vraždících čupakabrách, a na mnohá další místa..


Úžasné oceány

20.00 Tajemství hlubin (3)

Jaká tajemství se skrývají v hlubinách pod hladinou moří a oceánů? Starověké egyptské lodě, spojenecké bombardéry z druhé světové války, vraky pirátských plachetnic i potopená města… Kanadský seriál (2007)

 

21.00 Podmořské ráje (2)

Korálové útesy vinou globálního oteplování a dalších negativních civilizačních vlivů bohužel umírají. Naštěstí stále existuje několik míst, která jsou v panenském stavu. Poznejte mořské živočichy, kteří v těchto rájích žijí.

Krásné výpravy pod hladinu jižních moří, roztodivní obyvatelé oceánu, množství úžasných druhů a barev!

 

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama