Nejdůležitější města světa budete moci vidět v úterý na ZOOMu!

Osm premiérových dokumentů na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Ve 21.20 sledujete dokument Superšpion!
Luxusní hotelový resort na Bali
Luxusní hotelový resort na Bali
Banyan Tree Ungasan

Úterky jsou na ZOOMu tradičně věnovnány několika velkým a současně zábavným tématům. To znamená, že můžete sledovat pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi, Po stopách historie, Zločin pod lupou a Fascinující příroda. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 Letem světem XVII (2)

Vydejte se na cesty po celém světě podle nejslavnějšího knižního průvodce Lonely Planet. Letem světem patří k nejúspěšnějším cestopisným pořadům všech dob. Získal mnoho mezinárodních ocenění, vysílá se už přes dvacet let a ve více než 40 státech… Britský dokumentární seriál (2014)


18.55–19.30 Metropolis: Příběhy měst (1)

Bali Poznejte příběhy měst z různých koutů světa. Vydejte se spolu s tvůrci do Los Angeles, Barcelony, Singapuru či Benátek… Americký dokumentární seriál (2010

Blok Po stopách historie

20.00 Osmané proti křesťanům 3/3

Stavitelé říše. Konflikty mezi muslimy a křesťany se objevují od samých počátků těchto náboženství. Kmen Osmanů využil své vzrůstající moci, založil vlastní stát a nakonec zesílil natolik, že vznikla mocná Osmanská říše, která ovládla většinu Středomoří… Britský dokumentární seriál (2011)

21.05 Ztracené světy II (3)

Ramessova egyptská říše. Poznejte světy dávno ztracené i ty, které existovaly jen ve fantazii. Projděte se starověkým Egyptem, Skotskem Williama Wallace, Jeruzalémem v dobách Ježíše Krista či Hitlerovým imaginárním superměstem… Britský dokumentární seriál (2006)

22.15 Klášterní detox

Aftab je dvaatřicetiletý narkoman, který je 16 let závislý na heroinu. Nyní se rozhodl léčit a podstoupit detoxikační léčbu u mnichů. Vydá se proto do thajského kláštera Thamkrabok… Singapurský dokument (2011)

23.15 Doznání mafiánů (3, 4)

John Veasey Poslechněte si výpovědi skutečných mafiánů a zabijáků, kteří se nakonec přiklonili na stranu zákona a pomohli usvědčit své komplice… Americký dokumentární seriál

Fascinující příroda

00.50 Špinavé bohatství (7)

Poznejte lidi, kteří se živí těžkou a špinavou prací. Vykopávají mlže, pěstují houby či hledají larvy pakomárů bažinatých… Americký dokumentární seriál (2014)

01.50 Tvorové v nás

Lidské tělo je úžasný mechanismus, kde všechno pracuje, jak má. To vše zásluhou mikroorganismů, které žijí nejen na povrchu našeho těla, ale i uvnitř. Pokud dojde k narušení rovnováhy, může to mít neblahé následky… Americký dokument (2010)

 

Schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků je pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život naostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama