Nejdrsněšjí města světa na ZOOMu: Je mezi nimi i Praha!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Staroměstské náměstí

Aby byl ZOOM ještě zajímavější a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Středa v něm bude věnována dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na úplně nový programový blok Zločin pod lupou a pak na oblíbenou Fascinující přírodu. V každém bloku uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Zločin pod lupou:

17.50 Jak Sherlock změnil svět (1/2)

Sherlock Holmes si na místě činu všímá všeho. I věcí, které nejsou vidět pouhým okem. Vstupuje na scénu v době, kdy v Londýně řádí asi nejznámější masový vrah v historii – Jack Rozparovač. Posledního srpnového dne roku 1888 zabije svou první oběť. Během čtvrt roku spáchá šest vražd ve čtvrti Whitechapel. Lidé se ho obávají, i když se zaměřuje jen na prostitutky. V té době policie neprováděla nic z toho, co na místě činu dělal Sherlock. V první řadě se na místo činu mohl dostat kdokoli. Hlavní bylo najít očitého svědka...

18.55 MacIntyre: Nejdrsnější města světa (1)

Slavný investigativní reportér Donal MacIntyre zasvětí diváky do nebezpečí číhajících v podsvětí měst, která patří k turisticky nejnavštěvovanějším na světě. V Paříži hrozí rasové nepokoje, v Istanbulu se obchoduje s drogami, v Mexico City dochází k únosům. A jaké nebezpečí se skrývá v Praze?


Blok Fascinující příroda

20.00 Hra života v savaně (2)

Savana je kolébkou evoluce. Vedla k tomu, že si jednotlivé živočišné druhy našly svoje místo, nebo zanikly. Savana je teritorium, kde žijí zvířata jedno vedle druhého, ale každé z nich má svůj vlastní svět. Pro přesuny druhů je rozhodující dostupnost potravy a vody, ale i přítomnost konkurenčních samců a dostupných samic. Leckdy se skupiny různých zvířat musejí podělit o zdroje.

Království jednoho druhu často zasahuje do teritoria jiného. Savana je obydlená i nad zemí. Stromy jsou rozděleny do několika úrovní, na každé žije jiný tvor. Tento složitý ekosystém je ovlivněn vztahy mezi lovci a kořistí, potravinovým řetězcem, metabolismem a podobou terénu. Zvířata se vždy pohybují v rámci daného prostoru, v němž stráví celý život. Je to takzvané denní teritorium, které si obvykle značkují...

 

21.00 Pouště (5)

Thárská poušť se rozprostírá na obou stranách hranice mezi Indií a Pákistánem na ploše čtvrt milionu kilometrů čtverečních. Je domovem 30 milionů lidí. Jaisalmer je pouštní město, které v roce 1156 založil indický král, údajně potomek Krišny. Od něj dostal pokyn, aby sídlo vystavěl. Město leží na starodávné obchodní stezce. Během staletí se rozrůstalo. Ovšem za posledních deset let vzrostl počet obyvatel o třetinu. Sílící turismus láká lidi hledající práci a nové příležitosti. V současnosti zde žije přes šest set tisíc lidí, kteří potřebují stále více vody, energie a místa. Město se začíná hroutit. Lákadlem pro turisty je jaisalmerská pevnost, která je dominantou krajiny a dodnes za jejími zdmi žijí lidé. Spotřeba vody se za poslední roky výrazně zvýšila. Použitá odtéká přes měkký pískovec, což způsobuje, že se základy boří do podkladu a pevnost se začíná bortit. Stavbaři a památkáři se snaží zachránit, co se dá...

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

 

Po jakých mužích ženy nejvíc touží? Známe odpověď

Po jakých mužích ženy nejvíc touží? Známe odpověď

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama