Nejdrsnější závod světa očima Lonely Planet. Večer na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Anaconda Adventure Race

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 Lonely Planet: Rok dobrodružství (1)

Ben Fogel se chce zúčastnit závodu Anaconda v Austrálii, což je adventure race, tedy závod, který kombinuje běh, jízdu na kajaku, plavání a jízdu na horském kole. V rámci tréninku se pokusí přeplavat od věznice Alcatraz na pobřeží San Franciska. Protože jsou zde silné proudy, zkusí to brzy ráno. Kvůli zákazu plavat z ostrova musí startovat z lodi nedaleko něj. Po několika hodinách se mu podaří dosáhnout pevniny. Jako součást přípravy zvolí také tzv. krysí závod v Londýně. Jede se ve dvojicích a kombinuje prvky cyklistického orientačního závodu s dalšími úkoly ve městě. V tomto klání jede Ben i na kajaku, slaňuje a odpovídá na různé otázky. S kamarádem skončí na dvanáctém místě. Kvůli speciální kajakářské přípravě jede Ben do Walesu, kde je na moři zátoka, která se při přílivu mění v peřeje. Britové je nazývají Mrchy, jelikož tam ztroskotalo hodně lodí. Po tréninku na Mrchách vyráží do Austrálie na hlavní závod…

 

18.5520.00 Novým Zélandem po dávných stezkách (5)

Dvojice dobrodruhů Kevin Biggar a Jamie Fitzgerald se vydává ve stopách nejvýznamnějších výprav, které absolvovali dobrodruzi objevující Nový Zéland. Stejně jako oni vyrážejí na cestu s minimálním vybavením… Novozélandský dokumentární seriál (2012)

Líbí se vám Nový Zéland?

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Ztracené světy (3)

Poznejte světy ztracené před dávnými dobami, stejně jako ty, které se objevily a zmizely až ve 20. století. Poznejte i místa, která existovala jen v lidské fantazii. V této výpravné sérii se seznámíte s výdobytky stavitelství, technologie a kultury, o nichž se dozvídáme prostřednictvím archeologických nálezů a o kterých podávají svědectví přední badatelé. Nejenže navštívíme lokality, v nichž vznikly, ale s pomocí digitálních triků před námi znovu vyvstanou ve své někdejší kráse. Projděte se starověkým Egyptem, Skotskem Williama Wallace, Jeruzalémem v dobách Ježíše Krista, prozkoumejte Churchillovy tajné bunkry nebo Hitlerovo imaginární superměsto. Pojďte s námi po stopách templářů i athénských vládců…

21.0022.00 Největší tajemství historie III (3)

Pouhé tři týdny po teroristickém útoku na Světové obchodní centrum je do redakce floridských novin zaslán dopis kontaminovaný antraxem. Redaktor Robert Stevens po vdechnutí spor umírá. O týden později je další smrtící dopis zaslán do redakce zpravodajství NBC. Tentokrát se nakazí dvě ženy, které s dopisem manipulovaly. Propukne u nich kožní forma nemoci, která není tak nebezpečná. Obě přežijí. Když se další dopis objeví v redakci novin New York Poste, je včas identifikován a zajištěn. Agenti FBI jsou přesvědčeni, že se útočník zaměřuje na média. Další dopis kontaminovaný jemným práškem je však zaslán do Washingtonu demokratickému senátorovi Tomu Daschleovi. Rozsáhlé pátrání odhalí další smrtící dopis, adresovaný demokratickému senátorovi Patricku Leahymu. Antraxové dopisy kontaminují poštovní systém a nakazí poštu mnoha dalších lidí. Zemi zachvátí strach…

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama