Naučte se fotografovat rostliny: Se spolupracovníkem ZOOMu!

I s malým fotoaparátem se dá hrát velké divadlo - to pochopíte na foto-kurzu, který vede spolupracovník ZOOMu.
Jedle korejská
Jedle korejská
Topi Pigula

Botanická zahrada v pražskéTroji navazuje na loňský úspěšný projekt fotoseminářů pro naprosté laiky, vybavené kompaktními fotoaparáty. V šesti jednodenních akcích se účastníci pokusí pořídit fotografii, která by se mohla dostat až na výstavu v prostorách botanické zahrady v létě 2014. Pracovat budou pod vedením profesionála - fotografa, novináře a cestovatele Topiho Piguly.

Šest nejlepších fotografií z akcí vybere veřejnost hlasováním, patnáct odborná porota.

Od ledna do června 2014 se tak každou první obotu v měsíci v areálu botanické zahrady sejde patnáct milovníků fotografie, vybavených digitální fotografickou technikou. Po základním teoretickém úvodu vyrazí spolu s lektorem do „terénu“.

S malým fotoaparátem na velké fotky

Cílem projektu Fotofata je dokázat, že pod odborným vedením dokáže výstavní fotografii pořídit i laik se zcela neprofesionálním vybavením. Účastníci se učí pracovat s kompozicí, nasvětlením objektů a pomocí jednoduchých triků nahradit profesionální vybavení.

Fotografuje se jak v exteriéru botanické zahrady, tak i ve skleníku Fata Morgana. Nejlepší fotografie se mohou dostat až na výstavu.

Jak se přihlásit: Online přihlášky na všechny termíny Fotofaty 2014 jsou připraveny na www.fotofata.cz. Cena za jeden seminář pro jednoho účastníka je 950,- Kč. Semináře jsou koncipovány jako jednodenní akce. Každou první sobotu v měsíci od ledna 2013 do června 2014 se skupina maximálně 15 účastníků sejde v prostorách botanické zahrady. Po hodině teoretické přípravy vyráží skupina fotografovat do terénu. V poledne probíhá první zhodnocení výsledků a sdílení nově nabytých zkušeností. Odpoledne následuje druhý blok fotografování v terénu, večerní zhodnocení akce a výběr nejlepších fotografií pro veřejné hlasování.

Jednotlivé semináře na sebe navazují jen částečně, takže lze absolvovat jeden termín i celou sérii. Každý jednotlivý blok má své samostatné téma (zasněžená Japonská zahrada a sbírka bambusů, tropický nížinný les ve skleníku Fata Morgana, jehličnany...), nicméně fotografovat se samozřejmě bude vše, co za zachycení stojí.

Termíny seminářů: 4.1., 1.2., 1.3., 5.4., 3.5., 5.6.

Výstavu sestaví veřejnost i odborná porota

Účastníci seminářů na konci každého dne sami vyberou deset nejlepších fotografií. Ty budou umístěny na www.fotofata.cz. O tom, která z nich poputuje až na letní výstavu, rozhodne veřejnost hlasováním (systém hvězdiček).

Dalších patnáct fotografií pro výstavu vybere odborná porota. Celkem se tak na výstavu probojuje 21 snímků.

První série fotoseminářů, která proběhla v roce 2012, přinesla až překvapivě dobré výsledky a setkala se s velkým zájmem veřejnosti. Hlasování o nejlepší fotografii z každé akce prostřednictvím internetu se pravidelně účastnilo více než 3000 lidí.

Letní výstavu vítězných fotografií, která mapovala zimu a jaro v botanické zahradě, postupně přebírá několik dalších regionálných výstavních center. Vítězné snímky z ročníku 2012 si v současné době můžete prohlédnout i na www.fotofata.cz.

 

Kontakty:

Lektor kurzů: Topi Pigula, mobil:739 356 812, e-mail: info@topi-photo.cz

Botanická zahrada hl. města Prahy: Lenka Prokopová, mobil: 737 284 269 e-mail:

Lenka.Prokopova@botanicka.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama